Імпорт з Білорусі в умовах роботи всіх 15 енергоблоків АЕС призвів до розбалансування енергосистеми і обвалу цін на оптовому ринку електроенергії, заявив директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко.

«Демпінг спекулянтів - значний обсяг щомісячно купується трейдерами та постачальниками в Енергоатому для спекуляцій і значний комерційний імпорт е/е з Білорусі в умовах профіциту вітчизняної енергосистеми - призвели до суттєвого профіциту е/е та розбалансування енергосистеми», - заявив експерт.

За словами експерта, включення додаткового атомного енергоблоку було б логічним кроком в якості заміщення в першу чергу імпорту електроенергії з Білорусі.

«Однак цього не сталося і ми отримали зупинку блоків українських ТЕС та їх розвантаження нижче допустимого рівня, а також обвал ціни на електроенергію на РДН до 61 евро/МВтг, а в нічні години до критично низького рівня», - зауважив Омельченко.

Розбалансування енергосистеми і штучний обвал цін можуть спровокувати поглиблення енергетичної кризи, вважає експерт.

Популярні новини зараз
Авдєєв день 2 грудня: не виходьте на вулицю та викиньте посуд із тріщинами, суворі заборони та традиції Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн Будемо ходити на відро: у Київраді готують українців до нових реалій у разі блекауту Солодкі рогалики до чаю за лічені хвилини: ідеальний рецепт, коли обмаль часу на приготування
Показати ще

«Для розуміння, падіння цін і, як наслідок, збиткова робота генеруючих компаній посилює боргову кризу у галузі, створює реальну загрозу невиконання Енергоатомом ПСО та неплатоспроможності підприємства «Гарантований покупець». І це далеко не вичерпний перелік наслідків», - відзначив директор енергетичних програм "Центру Разумкова".