Про це заявив глава МФО, нардеп Олексій Гончаренко на своїй сторінці в Facebook.

«Є всі підстави вважати, що уряд, фракція «Слуга Народу» та Офіс президента могли штучно створили енергетичну кризу в Україні і спровокувати дефіцит вугілля на державних ТЕС, щоб створити прикриття для корупційної схеми з імпортом білоруської електроенергії. МФО «За демократичну Білорусь» публічно звертається до НАБУ для перевірки фактів можливої участі керівництва держави до компанії Vector Energy Innovation», - заявив Гончаренко.

Нардепи також ініціювали виклик до парламенту прем’єр-міністра Дениса Шмигала для дачі пояснень щодо участі вищого політичного керівництва держави в схемах імпорту електричної енергії з Білорусі.

«Прямі збитки держави від закупівлі електроенергії з Білорусі за листопад-січень склали приблизно 3,13 млрд гривень. Ці кошти пішли, не просто на фінансування антидемократичного режиму Білорусі, але й на укріплення влади Лукашенко, який прямо зараз погрожує нам війною та створює загрозу для нашої держави», - наголосили в МФО.

Гончаренко повідомив, що депутати просять Міністерство енергетики та НКРЕКП ввести за повну заборону імпорту електричної енергії з Росії і Білорусі до моменту інтеграції України до єдиної енергосистеми країн ЄС.

Популярні новини зараз
Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Хлопчик зґвалтував 11-річного однокласника, але з ним навіть нічого не зробили: що не так із цією школою Труби наші, а за доставку платимо: українцям озвучили нові правила щодо оплати газу Цю кашу порівнюють з отрутою: чому популярна страва несе загрозу здоров'ю людини
Показати ще