Про це заявив перший заступник голови Всеукраїнської енергетичної асамблеї Юрій Саква.

"Ціна базової електроенергії на РДН продовжує тренд на зниження: сьогодні 2115 грн/МВт годину, або мінус 10% до попереднього дня", - написав він на своїй сторінці в Facebook у четвер.

За словами Сакви, через дисбаланси, на внутрішньодобовому ринку стало продаватися більше Е / Е, ніж на ринку "на добу вперед", що призводить до збитків теплової генерації.

Як пояснив перший заступник голови Веа, падіння цін на оптовому ринку е/е безпосередньо впливає на купівельну спроможність генерації.

"На вугілля коштів вже не вистачить. Крихка рівновага ОЕС в умовах роботи ТЕС "з коліс" у збитковому режимі може дуже швидко закінчитися. Хоча сьогодні ще за інерцією склади поповнилися на 6,9 тис. т.", - зазначив Саква.

Популярні новини зараз
Юр'їв день 9 грудня: не вздумайте лежати і прислухайтеся до води, головні заборони свята Синоптики розповіли, що відбуватиметься з погодою до кінця місяця: готовий має бути кожен В Україні з'явився новий вид доплат для пенсіонерів: скільки отримають ті, кому ще немає 70 "Холостяка" Алекса Топольського запитали про інтим перед 7 випуском: "Не шкодуй"
Показати ще

Також експерт додав, що ускладнюють ситуацію на ринку і такі фактори, як синхронна робота 15 енергоблоків АЕС та імпорт електроенергії з Білорусії.

Перший заступник голови Веа зазначив, що цінова ситуація потребує швидкого реагування.