Розбалансування енергосистем і обвал цін на оптовому ринку електроенергії завдають збитки Енергоатому й решті підприємств і можуть стати на заваді планам із синхронізації Об’єднаної енергосистеми України з об'єднанням енергетичних систем держав ЄС (ENTSO-E).

Про це заявив директор енергетичних програм «Центру Разумкова» Володимир Омельченко.

«Енергетичний дисбаланс і падіння цін на оптовому ринку у розпал опалювального сезону призводить до: примусового простою генеруючих компаній через профіцит на ринку, погіршення фінансового стану ключових генеруючих компаній, поглиблення кризи неплатежів і загрозу невиконання ПСО, проблем з контрактацію дорогого і дефіцитного вугілля на світових ринках. І останнє, але, можливо, найголовніше – розбалансування системи і цінові гойдалки створюють реальні перешкоди євроінтеграційним планам України в енергетиці», – написав він на своїй сторінці у Facebook у понеділок.

За словами Омельченко, одна з ключових вимог щодо синхронізації з ENTSO-E – це забезпечення стабільного фінансового стану ключових підприємств електроенергетичного комплексу. Як зауважив експерт, особливо це необхідно для виконання планових заходів щодо підготовки до інтеграції.

«Під час тестової роботи у ізольованому режимі (заплановано на кінець лютого!) балансування енергосистеми передбачається з допомогою гідро та теплової генерації, що має стабільно працювати», – зазначив Омельченко.

Популярні новини зараз
Найпотужніші дні місячного календаря: які ритуали допоможуть відновити енергію "Йде не туди": "Холостяк" Алекс Топольський згадав приставання іншого хлопця Що в жодному разі не можна додавати до борщу: топ найгірших інгредієнтів Кому за 70: всі пенсійні доплати, які мають отримувати українці цієї вікової категорії
Показати ще

Крім того, директор енергетичних програм «Центру Разумкова» звернув увагу, що в основі різкого падіння цін на оптовому ринку електроенергії лежать спекулятивні операції на ринку, профіцит в енергосистемі через неконтрольований імпорт з Білорусі та робота атомних енергоблоків у максимальній кількості.