Про це написав економіст Борис Кушнірук на своїй сторінці в Facebook.

"Цей законопроект в існуючому вигляді-це диверсія проти енергетичної незалежності України. Його прийняття призведе до падіння видобутку власного газу і повернення в залежність від «Газпрому», - написав він.

Кушнірук підкреслив, що різке збільшення ренти на видобуток газу призведе до зупинки інвестицій в газовидобувну галузь, через що буріння і розвідка нових свердловин будуть припинені.

Також він додав, що при таких високих рентних ставках жодна іноземна компанія не стане інвестувати у видобуток газу в Україні, а ті, які вже ведуть тут видобуток, зберуть своє обладнання і переїдуть в інші країни.

"Невже не очевидно, що чим менше ми видобуваємо власний газ, тим більше повинні імпортувати дорогий газ ззовні? Чим більша потреба України в імпортному газі, тим більша залежність від основного Європейського експортера газу - від Росії", - підсумував Кушнірук.

Популярні новини зараз
Юр'їв день 9 грудня: не вздумайте лежати і прислухайтеся до води, головні заборони свята Українські пенсіонери отримають 200 гривень надбавки, але пощастить лише частині: у кого зростуть виплати Відвернете від себе удачу і накличете лихо: як не треба прикрашати ялинку і дім для зустрічі 2023 року Обігнала у ціні гречку: українські супермаркети підвищили вартість популярної крупи
Показати ще

Нагадаємо, 9 лютого в Раді зареєстрували законопроект, яким пропонується збільшити ренту на видобуток газу до рекордних за всю історію країни 69%. Це найвищий податок серед усіх країн Європи.

В Асоціації газовидобувачів попередили про ризик зупинки видобутку газу через різке підвищення податків і загрозу повернення до газової залежності від Росії.