Про це заявив екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«Логіка цієї комісії, про яку давно говорили і бізнес, і Міністерство інфраструктури, і влада загалом, полягає в тому, що це незалежний орган, який бере до уваги всі фактори щодо формування тарифів на перевезення. Це і можливості бізнесу, і стан економіки, і потреби Укрзалізниці, і її соціальна функція», - пояснив Омелян.

За його словами, влада запропонувала такий формат створення і діяльності транспортної комісії, за якою вона не може бути незалежною, вона підпорядковуватиметься президенту і відповідно ухвалюватиме потрібні йому рішення.

«Якщо це буде так, склад учасників одноосібно визначатиметься президентом. Я би не хотів, щоб представники «Кварталу 95» у нас ще займалися формуванням тарифів, бо вони вже натарифувалися в енергетиці, і в багатьох інших сферах. До чого це призвело, ми сьогодні бачимо», - зазначив Омелян.

Раніше екс-голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна заявила, що законопроект, яким передбачається створення НКРТ, протирічить Конституції, оскільки президенту надаються невластиві йому повноваження.

Популярні новини зараз
До 1500 грн збільшення: чого очікувати українцям від березневої "супериндексації" пенсій Макс Чмерковський розповів, як його змусили зробити найбільшу помилку в житті: "Я не люблю про це говорити" Не пропустіть шанс зробити запаси: названо фрукт, ціна на який впаде вже скоро Любитель молоденьких студенточок Михайло Поплавський вирішив повчити життю українців
Показати ще

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано урядовий проект закону «Про внесення зміни до Закону України "Про транспорт" (№6514), який передбачає створення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту (НКРТ). Згідно із законопроектом НКРТ підпорядкована президенту України.