Про це повідомляє видання «Українська правда» з посиланням на позицію Європейської Бізнес Асоціації.

«Імовірно, у разі ухвалення нових підвищених ставок ренти, слід очікувати чергового скорочення обсягів видобутку газу і, відповідно, дефіциту газу власного видобутку, споживання якого щороку тільки зростає, що буде вимагати від Уряду пошуку нових шляхів для імпорту газу», - йдеться в заяві асоціації.

В бізнес-асоціації зазначили, що починаючи з 2010 року податок на користування природними ресурсами щодо видобутку газу змінювався шість разів.

Так, запропоноване збільшення ставок призведе до збільшення максимальної кумулятивної частки податків у ціні до 75% для неглибоких свердловин та до 64% для глибоких свердловин, що, на думку газовидобувних компаній, призведе до повної зупинки інвестицій у галузь, а дефіцит оборотного капіталу спричинить зниження капітальних витрат, - наголошує Асоціація.

У результаті цього, додають там, Україна буде змушена знову імпортувати "мінімум 3 млрд м3 газу" протягом трьох років, що обійдеться за поточними цінами майже в 100 млрд грн та перевищить будь-які короткострокові фіскальні вигоди від підвищення ставок.

Популярні новини зараз
"Виписують повістки навіть пенсіонерам": найкращі приколи про обшук у Ігоря Коломойського, українці надривають животи від сміху Дружина "котлети" Тищенко підігріла скандал із Таїландом гарячими фото: вважає, що вийде перетворити на жарт Українські пенсіонери втратять до 50% виплат: у ПФУ дають лише 10 днів Донька "міністра війни" Шойгу показала, за що помирають мобіки: шикарні тусовки та відпочинок у Дубаї
Показати ще

"Цілком очевидно, що економічно вигідніше стимулювати розвиток власного видобутку газу, ніж відбирати інвестиційний ресурс для бюджету та закуповувати імпортний газ, посилюючи позиції країни-агресора. Адже ні для кого не секрет, що левова частка імпорту з ЄС, по суті, є реекспортом російського газу", - заявили в ЄБА.

Асоціація додала, що не підтримує ці законопроєкти, та закликала нардепів не голосувати за них.