Про це йдеться в аналізі законопроектів №7038 та №7038-1 від Dixi Group.

"Це призведе до зменшення інвестиційного ресурсу компаній (потенційне скорочення обсягів буріння та освоєння нових родовищ), і ймовірно змотивує їх до приховування реальних обсягів товарного газу, створивши таким чином корупційні ризики. Також, в цілому така непослідовна політика надає ефект відлякування інвесторів, у тому числі міжнародних», - йдеться в ньому.

Dixi Group додала, що законопроекти №7038 і №7038-1 не узгоджуються з положеннями національної економічної стратегії на період до 2030 року, яка передбачає стимулювання видобутку через Перегляд і оптимізацію оподаткування галузі.

Також наголошується, що збільшення ренти на видобуток газу вкрай негативно позначиться на державному газовидобувному секторі, який становить близько 75% Всього видобутку в Україні.

«У такому випадку їм буде важче конкурувати з приватними компаніями і витримати фіксовані ціни на газ для потреб населення і теплопостачальників», - підкреслили в Dixi Group.

Популярні новини зараз
Подумайте двічі, перш ніж об'їдатися на Новий рік: чим шкідливий та корисний оселедець Обігнала у ціні гречку: українські супермаркети підвищили вартість популярної крупи Остання дзеркальна дата перед Новим роком: як правильно провести 12 грудня, щоб збулися бажання Потап нарешті зізнався, що в його житті не одна дівчинка, білявка не як Каменських: "Там на мене чекають такі..."
Показати ще

Крім того, в аналізі вказується, що запропонований законопроектами механізм визначення ціни реалізації газу, від якої буде залежати розмір ренти, повинен бути переглянутий, оскільки він не відображає реальну ситуацію на ринку.

Нагадаємо, 11 лютого Кабмін зареєстрував законопроект, який передбачає збільшення ренти на видобуток газу до рекордних за всю історію країни 74%.

Раніше, 9 лютого, в Раді зареєстрували законопроект, яким пропонується збільшити ренту на видобуток газу до 69%.

В Асоціації газовидобувачів попередили про ризик зупинки видобутку газу через різке підвищення податків і загрозу повернення до газової залежності від Росії.