Збільшення ренти на видобуток газу призведе до скорочення інвестицій у розвиток газодобувної галузі, що в свою чергу призведе до зниження видобутку.

Про це заявила колишній депутат Вікторія Войціцька.

"Кожен раз, коли Україна намагалася істотно збільшити ренту для українських газовидобувних компаній, це призводило до скорочення інвестицій у розвиток відповідно до цього напрямку, зменшувалися інвестиції в пошук нових родовищ, у визначення нових місць для свердловин і т.д», - сказала вона.

Войціцька підкреслила, що в Україні є великі запаси газу, але країна все одно не може забезпечити себе газом власного видобутку і залишається імпортозалежною.

«На моє глибоке переконання, дуже шкідлива ініціатива. Можна знайти зовсім інші джерела наповнення бюджету, не чіпати ту галузь, яка стратегічно важлива для України, для її енергетичної і відповідно загальної безпеки і незалежності», - додала вона.

Популярні новини зараз
Нові виплати по 2200 гривень: кого це стосується та як отримати Як визначити, чи заряджена батарея: проста перевірка за декілька секунд Потап нарешті зізнався, що в його житті не одна дівчинка, білявка не як Каменських: "Там на мене чекають такі..." Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

Нагадаємо, 11 лютого Кабмін зареєстрував законопроект, який передбачає збільшення ренти на видобуток газу до рекордних за всю історію країни 74%.

В Асоціації газовидобувачів попередили про ризик зупинки видобутку газу через різке підвищення податків і загрозу повернення до газової залежності від Росії.