Мова йде про громадян, які попри заборону та високі штрафи, продовжують підпалювати стерню, суху траву та очерет.

Не секрет, що у вогнеборців зараз багато роботи, пов’язаних з війною. Тож, дії паліїв, які створюють рятувальникам додаткове навантаження, є серйозним злочином.

Про це на своїй сторінці в Facebook написавдепутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

“Підпали у час воєнного стану прирівнюються до диверсії. Адже пожежі в екосистемах - пряма загроза нашій обороноздатності та наражання наших міст і сел на небезпеку. Нещодавно Верховна Рада встановила нові покарання за диверсію, тож тепер паліям трави загрожує позбавлення волі на 15 років або пожиттєве ув’язнення”, - зазначив Яловий.

Випалювання трави в екосистемі спричиняє вкрай негативні наслідки як для екології, так і для майна людей. Вогонь охоплює гектари полів та лісів, перекидається на житлові будинки. У таких пожежах гинуть сотні птахів та тварин, також не обходиться без людських жертв, нагадав Костянтин Яловий.

Популярні новини зараз
"Газмережі" зробили важливе попередження: стосується всіх, хто користується газовою плитою чи котлом Незабаром почнеться справжнє пекло: астролог попередила мешканців 7 міст про небезпеку "Газмережі" попередили споживачів про зміни: платити треба по-новому Нові тарифи з 1 березня: українців попередили про подорожчання проїзду у тролейбусах
Показати ще

Він закликає громадян: якщо ви стали свідками підпалу - терміново повідомте поліцію або місцеву тероборону. Палії мають відповідати за свої дії перед законом!