Мова йде про громадян, які попри заборону та високі штрафи, продовжують підпалювати стерню, суху траву та очерет.

Не секрет, що у вогнеборців зараз багато роботи, пов’язаних з війною. Тож, дії паліїв, які створюють рятувальникам додаткове навантаження, є серйозним злочином.

Про це на своїй сторінці в Facebook написавдепутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

“Підпали у час воєнного стану прирівнюються до диверсії. Адже пожежі в екосистемах - пряма загроза нашій обороноздатності та наражання наших міст і сел на небезпеку. Нещодавно Верховна Рада встановила нові покарання за диверсію, тож тепер паліям трави загрожує позбавлення волі на 15 років або пожиттєве ув’язнення”, - зазначив Яловий.

Випалювання трави в екосистемі спричиняє вкрай негативні наслідки як для екології, так і для майна людей. Вогонь охоплює гектари полів та лісів, перекидається на житлові будинки. У таких пожежах гинуть сотні птахів та тварин, також не обходиться без людських жертв, нагадав Костянтин Яловий.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: підвищення пенсійного віку, скорочення виплат та субсидій, жорсткі штрафи для роботодавців та що буде з цінами на цибулю Гороскоп на тиждень з 27 березня до 2 квітня для всіх знаків Зодіаку: Козероги без негативу, Леви в мінусі, а Овни ловлять Фортуну У Раді ухвалили закон про нові виплати чиновникам: до 800 тисяч особам з інвалідністю, а 1 млн - у разі загибелі В Україні хочуть повернути навчання у школах двома мовами, але є нюанс: "Профільний предмет буде обов'язково"
Показати ще

Він закликає громадян: якщо ви стали свідками підпалу - терміново повідомте поліцію або місцеву тероборону. Палії мають відповідати за свої дії перед законом!