Російські варвари знищили музей Григорія Сковороди в рік, коли за рішенням ЮНЕСКО весь світ вшановує 300-ліття великого українця.

На Харківщині, на території колишнього Золочівського району є унікальна місцина, яку обрав для свого життя земного й вічного видатний філософ Григорій Сковорода. Це місце за Сковороди називалося Піп-Іванівка, а нині Сковородинівка.

Нагадаю, що Григорій Савович заповів поховати себе на території парку поблизу будинку, у якому він жив останні роки. В 1922 року з ініціативи Дмитра Багалія будинок і територія оголошені заповідником. Від 1972 року - у приміщенні будинку відкрито музей Григорія Сковороди.

Тож російські варвари знищили Музей у 300-ліття з дня народження видатного мандрівного філософа і в 50-річчя з часу його створення.

Переповідати про унікальний Національний Музей, який входив до номінантів нашого проекту «7 чудес України» та про наші численні просвітницькі сковородинівські проекти та заходи нині не доречно.

Популярні новини зараз
Vodafone порадували українців цікавою пропозицією: лише 1 копійка але є умови Врахування доходів при призначенні субсидії: яка умова буде вирішальною Чому не можна тримати кришку унітазу відкритою: питання не лише гігієни Заміна газового лічильника: українцям порадили терміново зробити це, доки грошей не беруть
Показати ще

Доречно, як я й вимагав ще після руйнувань російською ордою вбивць і варварів історико-архітектурних об‘єктів у Чернігові, щонайменше виключити росію із ЮНЕСКО.

Варварам 21 століття не місце в головній Міжнародній комісії, яка опікується охороною пам‘яток історії та культури.

Окрім цього вкрай важливо, щоб 45 сесія Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка запланована на 2022 рік, відбулася саме в Україні. Світова культорологічна спільнота на власні очі повинна побачити наслідки війни російських варварів 21 століття та підтримати програму належного фінансування відновлення та реставрації історико-архітектурних пам‘яток України.

П.С. А тим, хто досі захищає «велику російську культуру» в Україні та вірить, що повстане проти Путіна «справді демократична Росія», нагадаю слова Григорія Сковороди:

«Хай ведмедя вчать танцювати, та довіку йому не вміти, бо людська справа не ведмежа».

П.С.П.С. Варто також зауважити, що від 7 травня 2022 року будь-які справи втягти нашого Григорія Сковороду в їхній «російський світ» вважатимуться історичною ганьбою і культурологічним цинізмом!