Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

У період з 22.06.2021 по 01.07.2021 фахівцями ДЕІ здійснено позапланову перевірку Вишгородського районного комунального підприємства «Комунальник» та об’єкта сміттєзвалища поблизу с. Старі Петрівці Київської області.

У результаті інспектори виявили, що згадане сміттєзвалище не обладнано системами відводу біогазу та фільтрату, що є порушенням статті 35-1 Закону України «Про відходи», відповідно до якої забороняється проєктування, будівництво та експлуатація полігонів побутових відходів без оснащення системами захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату. Захоронення побутових відходів дозволяється тільки на спеціально обладнаних для цього полігонах/звалищах.

Крім того, у підприємства відсутні документи дозвільного характеру (Висновок з оцінки впливу на довкілля або висновок державної екологічної експертизи) на діяльність із зберігання, видалення та захоронення побутових відходів на вищезазначеній земельній ділянці.

Фахівці ДЕІ за результати перевірки пред’явили комунальному підприємству три претензії на загальну суму майже 13 млн гривень для добровільної сплати протягом місяця. Проте ВРКП «Комунальник» відмовилось відшкодовувати збитки до державного бюджету, тому Держекоінспекція спільно з представниками Київської обласної прокуратури вимушені були звернутись до суду.

Популярні новини зараз
Українцям вже обіцяють відключити електрику й опалення: борги ніхто не пробачить Не пропустіть шанс зробити запаси: названо фрукт, ціна на який впаде вже скоро Григорій Решетник погладшав так, що костюм мало не тріснув - танці виявилися зайвими: "Схудніть обов'язково" Хто з українців може отримати 3 350 грн щомісячної допомоги: категорії та умови
Показати ще

Сьогодні, за процесуальним керівництвом Київської обласної прокуратури, Господарський суд Київській області своїм рішенням зобов’язав КП «Комунальник» задовольнив позов у повному обсязі.