Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

У період з 22.06.2021 по 01.07.2021 фахівцями ДЕІ здійснено позапланову перевірку Вишгородського районного комунального підприємства «Комунальник» та об’єкта сміттєзвалища поблизу с. Старі Петрівці Київської області.

У результаті інспектори виявили, що згадане сміттєзвалище не обладнано системами відводу біогазу та фільтрату, що є порушенням статті 35-1 Закону України «Про відходи», відповідно до якої забороняється проєктування, будівництво та експлуатація полігонів побутових відходів без оснащення системами захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату. Захоронення побутових відходів дозволяється тільки на спеціально обладнаних для цього полігонах/звалищах.

Крім того, у підприємства відсутні документи дозвільного характеру (Висновок з оцінки впливу на довкілля або висновок державної екологічної експертизи) на діяльність із зберігання, видалення та захоронення побутових відходів на вищезазначеній земельній ділянці.

Фахівці ДЕІ за результати перевірки пред’явили комунальному підприємству три претензії на загальну суму майже 13 млн гривень для добровільної сплати протягом місяця. Проте ВРКП «Комунальник» відмовилось відшкодовувати збитки до державного бюджету, тому Держекоінспекція спільно з представниками Київської обласної прокуратури вимушені були звернутись до суду.

Популярні новини зараз
Арестович поспішає на допомогу накрученим україцям: чому варто виключити варіант ядерного удару Найскладніший опалювальний сезон: українцям підказали дешевий варіант обігріву будинку Данилов запевнив у гідному ударі для Лукашенка: "Отримають відповідь, на яку не розраховували" Українцям у жовтні виплатять по кілька сотень гривень: хто і як зможе отримати
Показати ще

Сьогодні, за процесуальним керівництвом Київської обласної прокуратури, Господарський суд Київській області своїм рішенням зобов’язав КП «Комунальник» задовольнив позов у повному обсязі.