Про це він розповів у своєму блозі на YouTube у програмі «Історія для всіх».

«Європейські нації формувалися 3-ма основними шляхами. Умовно кажучи, французьким, коли громадяни однієї держави формували націю, маючи дуже часто різне етнічне походження, але на базі однієї, скажемо, титульної нації, формувалося громадянська нація. Другий шлях – це німецький, коли з багатьох держав, заселених одним етносом формувалася одна нація і, врешті-решт, одна держава – німецько-італійський шлях. І третій шлях – умовно можна назвати центрально-східноєвропейським або шлях чеський, котрий характерний трьома стадіями: зацікавлення, просвіти і, відповідно, постановки політичному ракурсі питання автономії або державності для раніше недержавного народу», - розповів він.

Далі Іван Патриляк розповів, який шлях пройшли українці для становлення та усвідомлення себе як нації.

«Модерні нації в Європі почали формуватися з кінця 18 століття. Період від Великої французької революції до Першої світової війни – це був період, коли постала абсолютна більшість тих європейських націй, які ми сьогодні знаємо. Зараз нам важко уявити Європу без націй, важко уявити, що колись вона існувала за іншими принципами. За принципами монархічними, монархічної лояльності, династійної лояльності, великих багато етнічних імперій», - додав він.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: "сюрприз" від ЗСУ, передбачення смерті путіна, здорожчання автогазу та чому слід закупитися продуктами Головне за день 5 жовтня: деокупація Луганщини, мобілізація сліпих на росії, військовий облік жінок та кривавий ювілей путіна Сосиски та сардельки скоро стануть делікатесом: як змінилися ціни на м'ясні продукти В уряді закликали українців не божеволіти за запасами продуктів на зиму: як підготуватися правильно
Показати ще

Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, що Олександр Новохатський розповів, чому росія хоче захопити Україну.