Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Любов до ближнього – це не що інше, як показник нашої любові до Бога. Якщо немає першого, значить, немає другого. А як можна любити ближніх і при цьому не прощати їм їхніх провин по відношенню до нас? Ніяк. Це неможливо. Саме тому ми і просимо Бога, щоб Він пробачив нам наші гріхи, подібно до того, як і ми прощаємо те, що зроблено на нашу адресу. Якщо ж не прощаємо своїх кривдників, ми просто брешемо Богові. Отже, не наближаємось до Бога, а навпаки - віддаляємось від Нього», - пояснив митрополит Антоній.

Владика наголосив, що з'єднатися з Богом можна лише в тому випадку, якщо людина навчиться любити.

«Святитель Іоанн Златоуст, говорячи про важливість прощення ближніх, зауважує: щоб ніхто з нас ніколи не скаржився на Суд Божий, Бог робить нас самими суддями і ніби каже нам: який суд ти сам вчиниш, такий самий суд почуєш і на свою адресу. Якщо пробачиш братові своєму, то й сам одержиш прощення; якщо ж не пробачиш, у такому разі і сам залишишся непрощеним», - нагадав керуючий справами УПЦ.

Він наголосив, що якщо ми не прощаємо своїх ближніх, це не означає, що Бог також не пробачить нас.

Популярні новини зараз
Юрист зізнався, чи можна не піти у військкомат, якщо отримав повістку: "Необхідно..." Ніколи не зможуть "грати на 2 фронти": жіночі імена, володарки яких не підуть на зраду На Україну чекають морози до -18 вже з 6 лютого: прогноз погоди на тиждень Військкомат ловить, як злочинців: українці вимагають заборонити видавати повістки на вулиці, у ТРЦ та магазинах
Показати ще

«Бог простить нас, адже Він є Абсолютною Любов’ю. Однак це прощення не буде прийнято нами самими і ще більше мучитиме нас, адже ми відчуємо себе негідними Божественного прощення. Таким чином, якщо ми не маємо любові до ближніх і не навчилися прощати їх, то не зможемо увійти в Життя Вічне. Адже головним принципом цього життя буде любов, якої ми, на жаль, не навчилися протягом свого земного життя», - підсумував митрополит Антоній.