В ході Пленарного засідання розглянуто ряд питань, що стосуються глобальних заходів, які вживаються FATF та його членами у сфері протидії відмиванню коштів, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, а саме:

  • Звіти роботи Робочих груп (ICRG, GNCG, RTMG);
  • статусу членства РФ у FATF та її санкціонування з боку FATF;
  • Звіт щодо незаконної торгівлі зброєю та тероризму;
  • Керівництво щодо бенефіціарної власності;
  • перегляд Рекомендації 25, яка стосується прозорості і бенефіціарної власності правових утворень;
  • Звіти про взаємну оцінку Нідерландів та Німеччини та ін.

За наслідками розгляду питання щодо членства РФ FATF прийнято відповідну Заяву, що розміщена на офіційному веб-сайті FATF.

Згідно із заявою, FATF вкотре висловлює глибоке співчуття народу України та продовжує висловлювати жаль з приводу величезних людських жертв і невиправданих руйнувань, спричинених триваючим вторгненням Росії. Дії РФ суперечать основним принципам FATF, спрямованим на сприяння безпеці та цілісності світової фінансової системи. Вони також є грубим порушенням зобов’язань, на основі яких члени FATF погодилися впроваджувати та підтримувати Стандарти FATF.

Через вторгнення РФ члени FATF погодилися суттєво обмежити її роль і вплив у цьому органі. Члени FATF вирішили, що Росія більше не займатиме жодної керівної посади в FATF, а її участь у прийнятті рішень щодо встановлення стандартів, оцінок FATF та інших важливих питань буде суттєво обмежена. РФ також більше не надаватиме оцінювачів, рецензентів чи інших експертів для процесів експертної оцінки FATF.

Після Заяв від 4 березня та 21 квітня FATF продовжує закликати всі юрисдикції залишатися пильними щодо загроз цілісності та безпеки міжнародної фінансової системи, які виникають внаслідок агресії РФ в Україні.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

FATF в котре зазначає, що всі юрисдикції повинні бути пильними щодо можливих ризиків, які виникають внаслідок обходу заходів, вжитих для захисту міжнародної фінансової системи.

Враховуючи те, що відповідно до Мандату FATF всі рішення приймаються консенсусом (а не більшістю голосів членів), питання включення РФ до санкційного списку FATF продовжує обговорюватись між країнами-членами та спостерігачами і буде розглянуто в рамках наступних заходів FATF.

За наслідками засідання Голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Черкаський зазначив: «Прийняті FATF рішення є послідовною позицією щодо обмеження впливу Росії на управлінські процеси функціонування та розвитку Глобальної Мережі протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму. Ми чітко донесли до учасників Пленуму аргументи України стосовно необхідності подальшого санкціонування країни-агресора та домовились про майбутні кроки в цьому напрямку».

Участь Держфінмоніторингу у заходах під егідою FATF, є особливо актуальною у період війни РФ проти України, оскільки дає можливість залучати міжнародну спільноту до притягнення до відповідальності РФ за злочини, що вчиняються нею проти українського народу.

Держфінмоніторинг продовжує працювати з міжнародними партнерами з метою подальшої ізоляції РФ у сфері фінансового моніторингу та її санкціонування.