13 березня 2022 року російські війська зруйнували греблю Оскільського водосховища, що спричинило практично повне обміління водойми, адже внаслідок влучення снаряда у гідротехнічну споруду водосховища, 76 % води, від повного обсягу наповнення водосховища, було скинуто.

У результаті завдано шкоди водним ресурсам, зруйновано екосистему водосховища, знищено цінні види риб та інших живих водних ресурсів. Загальна сума збитків довкіллю становить понад 2,1 млрд гривень.

Водосховище використовувалось для господарсько-питного та технічного водопостачання Донбасу, зрошення і сільськогосподарського водопостачання, обводнення річок, гідроенергетики, а також, рибного господарства.

Державною екологічною інспекцією у Донецькій області розраховано розмір відшкодування збитків та буде передано матеріали справи до правоохоронних органів для відкриття кримінального провадження та відшкодування збитків.

Агресор повинен сплатити сповна за злочини проти довкілля!

Популярні новини зараз
100 тисяч добровольців з Північної Кореї можуть взяти участь на боці Росії у війні проти України Зима вже близько: українців суворо попередили перед 7 серпня – вночі на вулицю ні ногою Головне за 6 серпня: біль Тараса Тополі, підколки Зеленського, новий чоловік Злати Огнєвіч та зниження зарплат українців Одразу за бурятами "прозріння" прийшло до дагестанців, яких "змушують" йти воювати: "Нас тримають у злиднях"
Показати ще

Довідка: Оскільське водосховище - велике руслове водосховище на річці Оскіл, одне з найбільших в Україні з об'ємом 474,3 млн куб. метрів води, площа становить 122,6 кв. кілометрів, а довжина - 84,6 км, середня ширина 1,6 км, максимальна ширина 4,0 км.