Вогонь перетворює все у руїни, вивільнюючи у повітря тонни шкідливих речовин під час горіння та засмічуючи наші землі уламками ракет, техніки, розтрощених об’єктів. Оперативним Штабом при Держекоінспекції здійснюється Реєстр екозлочинів країни-агресора та розрахунків розміру шкоди, завданої довкіллю нашої держави. Згідно з останніми даними фахівців ДЕІ, найбільшої шкоди протягом чотирьох місяців повномасштабного вторгнення завдано:

  • землі та ґрунтам на загальну суму майже 80,5 млрд гривень;
  • атмосферному повітрю на загальну суму понад 173,8 млрд гривень.

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Так, лише на Луганщині через військові дії та в результаті неорганізованого викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що сталось внаслідок горіння, довкіллю завдано шкоди на суму понад 98,7 млрд гривень.

Водночас землям та ґрунтам найбільших збитків завдано на Львівщині та Харківщині, а це 33,2 млрд гривень та 22,2 млрд гривень відповідно.

Цифри обчислені відповідно до спеціально створених Методик розрахунку шкоди навколишньому природному середовищу, що були розроблені Оперативним Штабом при Держекоінспекції, а саме:

Популярні новини зараз
Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня За інтернет можна не платити: як скористатися новою послугою Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову
Показати ще
  • розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди», затвердженої Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 13.04.2022 № 175, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.2022 за N 433/37769.
  • визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану», затвердженої наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України наказом від 4 квітня 2022 року № 167.