Про це він розповів у програмі «Розвилка».

«Будь-який дефолт – це переговори з кредитором», - наголошує Руслан Бізяєв.

На його думку, кредитори діють згідно з такою логікою, що замість грошей борг заберуть чимось іншим. Тому, констатує експерт, треба моделювати різні ситуації. Також він зазначає, що технічний дефолт не такий страшний, а ось соціальний дефолт – це проблема.

Як пояснює політолог, через дефолт «Нафтогаз» втрачає можливість кредитуватися далі, він переходить до ризикових запозичень, коли класичний фінансовий капітал замінюють на спекулятивний. Проте, констатує він, проблема в іншому: газу власного видобутку більш-менш може вистачити залежно від ситуації на фронті, а яка буде потреба в газі для промисловості – невідомо.

«Третє – це ціна на газ. Вона вже залежить від тих чинників, на які ми не впливаємо. Це велика геополітична гра. У будь-якому випадку ми розуміємо, що сума десь близько 5 мільярдів доларів знадобиться. Проблема не в грошах навіть, проблема у тому, де фізично взяти газ», - пояснює Руслан Бізяєв.

Популярні новини зараз
Тоня Матвієнко розповіла, що ніколи не пробачить Арсену Мірзояну: "Воно себе так, падло, поводить..." В Україні знову сильно подорожчало м'ясо: скільки коштуватиме курятина і свинина Молодий бойфренд Ані Лорак Єгор Гліб кинув її через гроші, менеджер Кіркорова злив усе: "Не потрібна йому, як жінка" Українці отримали неправильні платіжки за газ, у відомстві назвали причину
Показати ще

Проте, розмірковує експерт, що ключовою проблемою таки буде не газ, а світло та соціальні параметри. Зокрема, він нагадує про ситуацію на валютному ринку та з купівельною спроможністю.

«Це дві головні проблеми, які треба буде вирішити, якщо все-таки дефолт «Нафтогазу» викличе ланцюгову реакцію», - зазначає Руслан Бізяєв.

Як повідомляв Знай.ua, Куршутов заявив, що долар може «злетіти» до 45-50 гривень уже у серпні місяці.

Також Знай.ua писав, що Пентагон задоволений, як Україна використовує зброю, і готує новий пакет військової допомоги.