На Житомирщині внаслідок лісових пожеж у Природному заповіднику «Древлянський», завдано збитків довкіллю на 14,5 мільярдів гривень. Сума шкоди розрахована відповідно до Методики розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та /або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди.

Так, у результаті ракетно-бомбових ударів по території Народицької територіальної громади Коростенського району Житомирської області на початку повномасштабного вторгнення виникли масові лісові пожежі у Природному заповіднику «Древлянський».

Згідно з довідкою дирекції заповідника вогнем знищено понад 2 100 га лісових насаджень!

Крім того, під час горіння, у повітря піднялись десятки тисяч тонн забруднюючих речовин різних класів небезпеки. Зокрема, не виключено також, вивільнення радіоактивних ізотопів, які були акумульовані на території природно-заповідного фонду внаслідок аварії на ЧАЕС.

Матеріали розрахунків передані до Оперативного штабу при Державній екологічній інспекції України та Житомирської обласної прокуратури.

Популярні новини зараз
Від 510 до 8500 гривень: штрафи, які українському водієві доведеться платити за пасажирів Індексація пенсій в Україні: які зміни готують у лютому Відома астрологиня розповіла, коли прийде "мирний процес" в Україну Чому яйця не варто зберігати в холодильнику: прості причини, про які ніхто не знав
Показати ще