Про це розповів благочинний другого Дарницького благочиння Української Православної Церкви, настоятель храму праведного Іоанна Кронштадтського протоієрей Нестор Коломієць.

«Їжа – дар Божий. Сідаючи за трапезу, ми повинні подякувати Господу за те, що Він дає нам хліб наш насущний. За традицією, читається молитва «Отче наш».

У цій молитві Господь заповідав: «Хліб наш насущний дай нам сьогодні» (Мф. 6:11)», - зазначив священник.

Він пояснив, що окрім цієї молитви перед їжею можна прочитати уривок з псалма: «Очі всіх на Тебе, Господи, звертаються з надією: Ти даєш поживу всім своєчасно, простягаєш щедру руку Свою і всіх наповнюєш благоволінням Своїм» (Пс. 144:15- 16).

Отець Нестор наголосив, що після трапези православні дякують Господу за те, що Він дав можливість продовжувати життя.

Популярні новини зараз
Ціни на яйця зросли на 72% і це ще не кінець: коли чекати позначки у 100 грн за десяток Українцям нададуть грошову допомогу у розмірі 10 пенсій: хто отримає Марина Боржемська розкрила українцям велику різницю – легко не вийде Затримка пенсій та соцвиплат: у Мінсоцполітики попередили про можливі "перебої" у нарахуванні виплат
Показати ще

«Після трапези ми дякуємо Господу, адже через можливість їжі продовжуємо життя, і згадуємо, що Подателем життя є не їжа – життя, життя дарує нам Бог», – нагадав священник.

Отець Нестор поділився молитвою після трапези: «Дякуємо Тобі, Христе Боже наш, що наситив нас земними Твоїми благами. Не позбав нас і небесного Твого Царства, але, як прийшовши посеред учнів Твоїх, Спасе, мир даруючи їм, прийди до нас і спаси нас».