Починаючи з 24 лютого ми опинилися в умовах, які круто повернули життя кожного українця. Більшість українців стала перед вибором «як жити далі». Харків’яни не стали винятком, навпаки Харківська область одна з перших прийняла удар на себе. З перших днів утворилась команда однодумців та небайдужих людей, котрі кожен день допомагають українцям, які опинились у скрутному становищі. Лютий місяць 2022 року показав, наскільки ми дружні та сміливі, відчайдушні та не зволікаючи з прийняттям рішень.

Знай поцікавився, як працюють волонтерські ініціативи у Харкові та області, які потреби є у населення та як налагоджена співпраця із іноземними благодійниками. Окрім великих проектів, які працюють із владою і про які є багато інформації, не менш важливими є ініціативи рядових громадян, громадських організацій, малого і середнього бізнесу, які щодня працюють безпосередньо з отримувачами допомоги і інколи більш гнучко реагують на потреби сусідів.

Так, в березні місяці волонтери Громадської організації «Молодіжна рада Харківської області» направили до Харкова першу машину з водою, продуктами харчування, засобами особистої гігієни, одягом, ковдрами, подушками, лікарськими засобами. З цього почалася діяльність волонтерської команди.

Фото: волонтери Громадської організації Молодіжна рада Харківської області
Фото: волонтери Громадської організації Молодіжна рада Харківської області

Волонтер Громадської організації «Молодіжна рада Харківської області» Сергій Бізікін пригадує: «З перших днів я та інші волонтери долучились до роботи. Розробили стратегію, як ми можемо допомагати людям. Першочергово ми допомагали людям, які були у скрутному становищі, не мали можливості купити собі найнеобхідніше. Перші місяці в Харкові стояли у чергах за продуктами по 5-7 годин, прилавки були майже порожні. Продукти не завжди могли довезти до Харківщини через обстріли».

Популярні новини зараз
Російські окупанти вішають мирних українців на Луганщині Гороскоп на тиждень 5-11 грудня для всіх знаків Зодіаку: у Овнів фінансовий рай, Раки травмуються, а Козероги віддають борги Про що не сказали українцям стосовно генераторів: багатьом захочеться скасувати покупку Катя Лозовицька розповіла про бруд на шоу "Холостяк", шкода тільки Топольського: "Я вперше заплакала"
Показати ще

Завдяки Fundacja Folkowisko, Stowarzyszenie Folkowisko волонтерський осередок почав надавати гуманітарну допомогу на постійній основі для мешканців Харківщини. Представники фундації Martin Piotrowski та Марія Неронська віддано допомагають харків’янам. Наразі фундація направляє LifeBoxy (коробки з продуктами та засобами гігієни) для мешканців Харківщини.

Які результати роботи?

За 8 місяців волонтери з відвагою та людяністю виконали вже величезний обсяг благодійної діяльності. За цей час встигли:

  • Знайти, транспортувати та надати гуманітарну допомогу у різні куточки Харкова та Харківської області;
  • Підтримати ЗСУ, передаючи непереможній армії 9 бойових авто, необхідний воєнний інвентар, пальне, їжу та інше;.
  • Провести творчі заходи, разом із нашими артистами для українців та воїнів світла;
  • Допомогти літнім співвітчизникам відчувати себе потрібними;
  • Надати гуманітарну допомогу медичним закладам, хоспісам, дитячим будинкам;
  • Захистити щасливе дитинство маленьких українців, забезпечивши їх усім необхідним;
  • Співпрацювати із іншими фондами;
  • Безперервно підтримувати внутрішньо переміщених осіб;
  • Тримати тісний контакт у сфері допомоги з іншими країнами.

Медичне обладнання для людей

Одним з досягнень волонтерів Благодійної організації «Турбота Харків», Благодійної організації «Турбота Україна», Громадської організації «Молодіжна рада Харківської області» та Громадської спілки «1-ий Харківський гуманітарний Хаб» є доставка до медичних установ Харкова наркозних станцій та медичного інвентарю. Інститут загальної та невідкладної хірургії імені В. Т. Зайцева та Інститут медичної радіології та онкології ім. С. П. Григор’єва отримали, серед іншого, ліжка, стільці, крісла, медичні халати– все, що зараз необхідно для лікування поранених. Наркозні станції та медичне обладнання були передані до України організацією Frivillig organisasjon «Støtt Ukraina» (Норвегія), керівник організації харків’янка Ганна Будсберг, за підтримки Посольства України в Королівстві Норвегія.

Фото: волонтери Громадської організації Молодіжна рада Харківської області
Фото: волонтери Громадської організації Молодіжна рада Харківської області

Команда «Khacare»

Представник команди волонтерів «Khacare» Дмитро Гринь наголосив: «Харківщина стала однією із перших областей, яка прийняла на себе тяжкий удар і є одним з найбільш постраждалих регіонів України, внаслідок війни. Тому було прийнято рішення створити свою команду волонтерів. Кожен день команда працює на благо харків’ян. Підтримка лікарень, госпіталів, ЗСУ та кожного харків’янина є нашою головною задачею. Команда виїжджає на деокуповані території, щоб доставити необхідне. Від початку війни, українці об’єднались у велику, непереможну націю, в яких є спільна мета - захистити свій дім. Це ще раз доводить що наша нація, наша родина - єдина. Саме тому, гаслом нашої команди стало - «З Україною в серці».

Фото: волонтери Громадської організації Молодіжна рада Харківської області
Фото: волонтери Громадської організації Молодіжна рада Харківської області

Кожного дня команда, не дивлячись на постійні обстріли, тривоги та загрози життю, просуває країну до 100% перемоги, до світлого майбутнього держави та дарує українцям щасливі посмішки і віру у краще. Команда складається з особистостей, які займаються різними напрямками та сферами в житті. Завдяки різноманітності волонтерів та їх плідній роботі –вирішуються будь-які питання, легко знаходиться контакт з іншими, постійно відбувається обмін досвідом, волонтери розвиваються і підвищують рівень благодійних організацій. Волонтери наголошують, що коли бачать щиру вдячність та справжню підтримку то усвідомлюють, що вся їх волонтерська діяльність була зроблена не марно.