Однак, окрім офіційних місць збуту, де продавці пропонують сертифіковані ялинки, які зареєстровані в електронній системі обігу деревини та заготовлені відповідно до встановленого законом порядку на державних лісових підприємствах, з’являються точку збуту новорічних красунь, які були незаконно зрубані.

Наголошуємо, що при покупці та виборі новорічної красуні ви маєте право попросити продавця показати документи, які підтверджують легальність дерева, а саме: товарно-транспортну накладну, де має бути чітко зазначена порода дерева, яке ви купуєте, наприклад: сосна, ялина тощо.

Крім того, наявність етикетки або пластмасової бірки зі штрих-кодом та ідентифікаційним номером на дереві також є однією з ознак легальності збуту. За необхідності можна просканувати код та звірити його в базі на сайті системи Лісогосподарського інформаційно-аналітичного центру.

Цього року, як завжди, Держекоінспекція спільно з поліцією проводитиме рейди по ялинкових ринках з метою виявлення порушень та проведення профілактичної роботи серед населення.

Звертаємо увагу, що за порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу статтею 88-1 КУпАП передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу у розмірі від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без неї. Ця норма розповсюджується як на продавця, так і покупця.

Популярні новини зараз
Фіналіст "Танці зі зірками" Дмитро Дікусар показав, як його змінила війна: "Хотів сповістити вас..." Організатор п'яних вечірок щасливий, що став популярним: "В 19 років твій *бальник знає вся країна" Колишня Міші Заливака Юля "Зайка" Бельченко розповіла про підставу на "Холостяку": "Я не вкрала, не вбила..." Заплатять у 8 разів більше: українцям перерахували доставку газу
Показати ще