Про це він розповів на каналі «My.ua».

За словами експерта, щастя є річчю дуже індивідуальною, для одного щастям буде поцілунок, для другого – дитина, для третього – гарна погода і чашка кави, для четвертого – премія, для п’ятого – захист дисертації. Тим не менш, констатує він, для будь-якого індивідуального щастя мають бути вищі передумови.

«Можуть бути створені передумови, а це захист держави зокрема. Що зараз намагається зробити російська федерація? Забрати у нас наше право на щастя, право на існування. Тобто індивідуальні права і суспільні – право на існування держави і право на існування персональне, вона хоче розбити державу і хоче вбити всіх українців або щоб вони змінили свою самоідентифікацію, тобто це право на існування людини як українця», - пояснює Олесь Доній.

Окрім цього, додає ідеолог, мають бути умови для навчання, охорони здоров’я, які є суспільними чинниками і залежать від співдіяльності людей. Оскільки все суспільне залежить від співдіяльності, констатує він, то і змінюється наше розуміння щастя, а відтак і передумови його створення.

«До речі, якщо почитати українців, то про щастя теж можна нацмикати непогані цитати. Про це не були концепції, але цитати можуть бути і у Сковороди, і у Чорновола. Тобто все одно людина доходить до розуміння, що а для чого жити, якщо життя буде нещасливим», - зауважує Олесь Доній.

Популярні новини зараз
"Та клята нація має помирати в страшних муках": репер Yarmak шокував знімками своєї доньки Жертви, пожежі, руйнування: терористична Росія знову атакувала нічну столицю "Так і має бути": Vodafone запропонував українцям знижку 50%, але довелося платити вдвічі більше Де категорично не можна використовувати золу на городі? Як правильно сипати її, щоб не нашкодити
Показати ще

Доній – автор концепції «25 сходинок до суспільного щастя», яку експерти оцінюють як осучаснення ідей Григорія Сковороди, а самого Олеся Донія – як модерний аналог Григорія Сковороди.

Як повідомляв Знай.ua, Доній розповів, чому раніше люди в СРСР вважали себе щасливими.

Також Знай.ua писав про те, що Доній розповів про 11-у сходинку до суспільного щастя.