8 травня під обстрілами загинули співробітники парку, які годували тварин.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТваринам загрожувала голодна смерть. Окрім того внаслідок обстрілів впродовж березня загинули кенгуру, шимпанзе, орангутанг, загинули дев’ять оленів, а ще двадцять втекли до лісу. 31 березня стало відомо про загибель пари бізонів, а їх дитинча вціліло. Тварини втекли через руйнацію вольєрів, багато з них згинули від розриву серця.
В ті тижні щільність обстрілів була такою, що під’їхати до території Екопарку було неможливо.
Нарешті, 6 квітня почалась евакуація вцілілих хижаків на безпечну територію, до зоопарків інших міст України. Декілька тварин знайшли притулок в Харківському зоопарку.
Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Харківської області зафіксували злочинні наслідки російської агресії та розрахували збитки, завдані довкіллю через загибель тварин в Фельдман Екопарку. Сума склала 1280000 грн. Всі матеріали за цими подіями скеровані до органів прокуратури.
Під час війни, коли багато людей страждали від наслідків обстрілів, завдяки безмежній волі та наполегливості співробітників та волонтерів, тварини з Екопарку не лише вижили, а й отримали необхідну медичну допомогу, достатнє харчування та умови, які наближаються до їхнього природного середовища.
Порятунок тварин з Екопарку – це подія, яка заслуговує на особливе місце у великій книзі боротьби народу України за життя та свободу у цій страшній війні. Це історія, яка не лише показує незламну волю та відданість людей, але й виявляє їхній гуманізм та віру у майбутнє.
Наразі, 1 червня в Міжнародний день захисту дітей, Фельдман Екопарк відчиняє для відвідувачів першу локацію «Долину альпак», яку розмінували, відновили та зробили безпечною для відвідувань – про це повідомляється на сторінці екопарку в Facebook.
Отже, в майже зруйнований Екопарк, повертається життя. Це невелика, але дуже емоційна сторінка в історії боротьби нашого народу у цій страшній війні.