Під час участі в Генеральній Асамблеї IMPEL (IMPEL GA), заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олена Криворучкіна та національний координатор IMPEL в Україні Андрій Мороз, спільно з керівником Держекоінспекції Ігорем Зубовичем, провели зустріч з представниками Шведського інвестиційного агентства з розвитку SIDA та Міністерства закордонних справ Королівства Швеції, паном Erik Pettersson та пані Louise Stenfors Eidmup.

Під час зустрічі було обговорено питання, пов'язані з оперативним реагуванням на виклики, що виникають внаслідок гуманітарної та екологічної катастрофи, яка сталася в результаті підриву дамби Каховської Гідроелектростанції. Сторони обговорили можливості спільної дії та координації для забезпечення ефективного реагування на цю кризу та мінімізації її наслідків.

Крім того, була висвітлена довгострокова співпраця між Україною та Швецією в рамках проекту Координаційного центру екологічної шкоди. Сторони обговорили можливість подальшої співпраці в цьому напрямку, в тому числі реалізацію інших спільних проєктів, спрямованих на захист довкілля та природних ресурсів.

Зустріч була позитивною та відкрила перспективи для подальшої співпраці між Україною та Швецією в галузі екології та природоохоронних заходів. Обидві сторони висловили готовність до активної співпраці та обміну досвідом з метою розв'язання екологічних проблем і запобігання подібним катастрофам у майбутньому.