Дмитро Заруба розповів про негативні наслідки цієї техногенної катастрофи та її вплив на екологічну ситуацію в Україні, враховуючи збройну агресію російської федерації та чим конкретно сьогодні займається Держекоінспекція у зв’язку з цією катастрофою.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПерший заступник Голови розповів, що Держекоінспекція відповідно до своїх повноважень наразі займається збором та аналізом тих даних які поступають від Херсонської, Запорізької та Дніпропетровської області, тому що вплив руйнування Каховського водосховища впливає не тільки на стан Херсонської області а й інших.
На сьогоднішній день вже відібрані проби з Каховського водосховища та русла Дніпра для розуміння обсягу забруднення від палива котре вилилось в воду після руйнування. Питання полягає в тому що приблизно 150 тон мастил з машинного відділення Каховської ГЕС потрапило до води. В подальшому коли зійде вода стане зрозуміло остаточні наслідки для навколишнього середовища, скільки загинуло тварин, риби та скільки фактично буде негативного впливу на ґрунти, зараз сказати конкретні цифри дуже важко, тому що йде період збору первинної інформації для подальшого розрахунку збитків.
Дмитро Заруба пояснив, що наразі розрахунок збитків відбувається за методиками, які були затверджені у 2022 році наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Утім об’єктивно все підрахувати та більш ґрунтовно оцінити вдасться орієнтовно лише за кілька тижнів, коли зійде вода.
«За обсягом це будуть сотні мільярдів гривень, якщо взяти загально по всіх напрямках – ґрунти, забруднення, втрата біорізноманіття. Особливо велика кількість, скоріш за все, буде нарахована саме за збитки, нанесені природно-заповідному фонду»
Також нещодавно правоохоронними органами вже відкрито кримінальне провадження за статтею «Екоцид».
Дмитро Заруба також зазначив, що збройна агресія Російської Федерації має серйозний вплив на екологію України в цілому. Найбільше постраждалі напрямки це природно заповідний фонд, тому що частково ми його вже втратили, рослини та тварини Червоної книги фактично знищенні і скільки буде відновлюватись природа та чи відновиться вона до попереднього стану невідомо, наступний напрямок це забруднення паливно мастильними речовинами, а також велике питання затоплення складів агрохімікатів, пестицидів, сміттєзвалищ та кладовищ, що матиме катастрофічний вплив на природне середовище на багато десятиліть.