На минулому тижні, з 14 по 20 липня 2023 року територіальними та міжрегіональними територіальними органами Державної екологічної інспекції України проведено 98 заходів контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, складено 184 протоколи про адміністративні правопорушення.

Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 73 тис. гривень.

До Державного бюджету стягнуто 59 тис. гривень. За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 43 млн 332 тис. гривень. Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 10 млн 297 тис. гривень. Стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму 1 млн 501 тис. гривень.

Найбільш резонансними за порушенням вимог природоохоронного законодавства стали Закарпатська, Кіровоградська та Харківська області.

Інспекцією у Закарпатській області проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію ДП «Клінічний санаторій «Карпати»» на суму 7 млн 426 тис. 489 грн. за незаконну рубку дерев на території ПЗФ, парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Парк санаторію «Карпати». Матеріали направлено до Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області. Проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію Буштинській селищній раді на суму 1 млн 324 тис. 806 грн. за незаконну рубку дерев на території ПЗФ, парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Парк культури і відпочинку (Буштино)». Матеріали направлено до Тячівського РУП ГУНП в Закарпатській області. Проведено розрахунок збитків на суму 27 млн 952 тис. 736 грн. за незаконну рубку 232 дерев різних порід на території ПЗФ РЛП «Притисянський», що знаходиться у віданні Великодобронської сільської ради (ТГ). Матеріали направлено до Закарпатської обласної прокуратури.

Популярні новини зараз
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Показати ще

Інспекцією Придніпровського округу проведено розрахунок збитків на суму

1 млн 480 тис. 122 грн. за незаконний вилов, громадянами, водних біоресурсів в акваторії річки Березівка біля с. Новогригорівка Перша на території Долинської міської ради Кропивницького району. Матеріали з ознаками кримінального правопорушення направлено до ВП № 1 (м. Долинська) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області. Проведено розрахунок збитків на суму 1 млн 511 тис. 487 грн. за незаконний вилов водних біоресурсів, невстановленими особами, в акваторії Кам’янського водосховища р. Дніпро в нижньому б’єфі греблі Кременчуцької ГЕС. Матеріали з ознаками кримінального правопорушення направлено до ВП № 1 (м. Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області. Проведено розрахунок збитків на суму 2 млн 15 тис. 535 грн. за масштабне незаконне знищення дерев, невстановленими особами, понад дорогою сполученням с. Велика Андрусівка – с. Григорівка Великоандрусівської ТГ Олександрійського району. Знищення дерев проведене в межах території природно-заповідного фонду – господарської зони регіонального ландшафтного парку «Світловодський». Матеріали з ознаками кримінального правопорушення направлено до ВП № 1 (м. Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області.

Інспекцією у Харківській області проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію ВККУ Люботинської міської ради на суму 632 тис. 98 грн. за самовільне користування надрами (підземними водами) за відсутності спеціального дозволу на користування надрами (підземними водами).