Узагальнений рейтинг приватних установ вищої освіти України 2023 року, складений фахівцями ВООРОВО, найбільш збалансований, оскільки враховує оцінки ВНЗ, отримані за їхню наукову діяльність, якість освітніх послуг, попит на випускників на ринку праці та значущість громадської думки щодо них.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩороку у червні Всеукраїнське Об'єднання організацій роботодавців у галузі вищої освіти формує Узагальнений рейтинг приватних установ вищої освіти України за результатами, які ці заклади отримували протягом року у загальновизнаних всеукраїнських та міжнародних рейтингах.
Для визначення ТОП-30 найкращих установ, які надають вищу освіту за рахунок фізичних та юридичних осіб, фахівці ВООРОВО беруть до уваги, яке місце приватні ВУЗи посідають у рейтингах "Scopus" та "ТОП-200 Україна", а також кількість вступників.
"Топ-200 Україна" створюється на основі відкритих даних прямих вимірювань за вебресурсами незалежних національних та міжнародних організацій та установ. Цей рейтинг максимально коректний і високо поважний з причин забезпечення повної відкритості, прозорості та незалежності ранжування університетів у ньому.
При складанні рейтингу "Scopus" враховується кількість наукових публікацій авторства студентів та викладачів ВНЗ та кількість цитувань цих публікацій. Цінність рейтингу полягає в тому, що він є маркером рівня професійності наукового та науково-педагогічного кадрового складу університету, показником актуальності та новизни наукових досліджень.
Кількість вступників, на відміну від двох вищезгаданих рейтингів, вказує на визнання закладу не лише серед професійної спільноти, а й серед абітурієнтів.
Тому Узагальнений рейтинг приватних установ вищої освіти України 2023 року, складений фахівцями ВООРОВО, є найбільш збалансованим, оскільки враховує оцінки ВНЗ, отримані за їхню наукову діяльність, якість освітніх послуг, попит на випускників на ринку праці та значущість громадської думки про них.
Якщо порівнювати з торішнім рейтингом, то бачимо, що лідер приватного сектору не змінився. Вже вчетверте першу позицію із значним відривом займає Міжрегіональна Академія управління персоналом.
Зберегли свої позиції у рейтингу такі заклади, як Львівський торговельно-економічний університет (2 місце) та Міжнародний гуманітарний університет (4 місце).
А от Університет імені Альфреда Нобеля, який знаходиться у Дніпрі, та Університет "Київська школа економіки" цього року вибули з п'ятірки лідерів, посівши відповідно 7 та 8 місця.
Стрімке зростання у рейтинговій таблиці показало Європейський університет, за рік перемістившись із 10 позиції одразу на 3.
Полтавський університет економіки та торгівлі продовжує поступове, але впевнене зростання, як і минулого року піднялося на один рядок, тепер уже – з 6 на 5 місце.
Зазначимо, що всі ВНЗ, які увійшли до ТОП-30, гідні для вступу на контрактну форму навчання, адже навчають популярним та затребуваним спеціальностям, роблять вищу освіту в Україні більш інноваційною та доступною для всіх бажаючих. При цьому дотримуючись усіх державних стандартів, рекомендованих МОН України. А лідери ТОП-30 взагалі є потужними закладами-новаторами, які задають тренди у розвитку вітчизняної вищої школи.