Про це він розповів у програмі «Регіони у вогні» з Олексієм Буряченком.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Кожен випадок унікальний. Є депутати, які дуже добре розбираються у проблемах регіону, який вони представляють, мажоритарники зокрема. Як би ми не ставилися до мажоритарної системи, але елемент зв’язку із певним регіоном присутній», - стверджує Ігор Рейтерович.
Як він пояснює, проблема в тому, що кожен топив інших, тільки щоб грошей більше дали його регіону, унаслідок цього один район жирував, а 5 навколо були депресивні. Тим не менш, констатує експерт, цьому регіону так щастить, тільки поки його депутат у парламенті, щойно він піде, 5 депресивних районів потягнуть його вниз. Натомість, стверджує він, ці 6 регіонів мали працювати разом і створити таку систему, де вони один одного підтягують до вищого рівня.
«Просто мені здається, що якраз за наслідками ефективної наявної реформи децентралізації, тут потрібно віддати належне, вона розвивається, все ж таки оці вже сталі, суб’єктні органи місцевого самоврядування мають право і на законодавчу ініціативу», - міркує Олексій Буряченко.
Тобто, додає гість програми, вони мають мати своє представництво, і тут можливі два варіанти, перший із яких – це двопалатний парламент, створити Сенат, але тут є плюси і мінуси, підводні камені. Тоді, міркує він, можна, окрім регіонального, місцевого представництва, дати цим органам право законодавчої ініціативи у певних питаннях, вказавши обмеження, наприклад, щодо визначення зовнішньої політики. У такому разі, пояснює експерт, органи місцевого самоврядування зможуть подавати законопроєкти і мати вплив на ухвалення рішень щодо тих напрямків державної політики, які стосуються місцевого рівня.
Як повідомляв Знай.ua, Толкачов розповів, як суспільство може втратити свій культурний рівень.
Також Знай.ua писав про те, що Біркадзе прокоментував останні заяви між Польщею і Україною.