Інститут рибного господарства Національної академії аграрних наук (НААН) анонсує важливий крок у збереженні водних біоресурсів та охороні біорізноманіття. Ураховуючи стан популяцій річкових раків та гідрометеорологічні умови, було розроблено науково-біологічне обґрунтування, яке встановлює конкретні періоди другої линьки річкових раків, під час яких буде заборонено їх вилов.

Зокрема, згідно з цими висновками, заборона на вилов раків буде діяти за таким графіком:

  • У внутрішніх рибогосподарських водних об'єктах з 15 серпня 2023 року по 30 вересня 2023 року (включно).
  • У Дніпровсько-Бузькій гирловій системі з 10 серпня 2023 року по 20 вересня 2023 року (включно).

Основна мета цієї заборони – збереження та захист річкових раків у час, коли вони перебувають у стані линьки. Під час цього періоду раки найбільш вразливі, оскільки їх панцир формується та зміцнюється. Тривалість цього процесу може становити від одного до півтора місяців.

Державна екологічна інспекція України закликає всіх громадян та рибалок дотримуватися цих обмежень та сприяти збереженню водних екосистем та біорізноманіття. Детальну інформацію про заборону можна знайти в наказах територіальних органів Держрибагентства.

Важливо пам'ятати, що за порушення цих правил передбачено суворе покарання, включаючи адміністративні штрафи та навіть кримінальну відповідальність. Додатково, порушники будуть зобов'язані відшкодувати завдані збитки у розмірі 3 332 гривень за кожного виловленого рака.

Популярні новини зараз
ТЦК оштрафує ухилянтів і за кордоном: які суми доведеться віддати Будете служити неподалік від дому: хто зможе обрати посаду та місце в ЗСУ Опалення немає, а квитанції є: чи законні платіжки за тепло влітку Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше
Показати ще

Цей крок спрямований на стале використання природних ресурсів та забезпечення довгострокового збереження багатства водних біоресурсів України.