Про це він розповів у програмі «Пульс тижня» з Олексієм Буряченком.

На думку експерта, результатом таких зустрічей, як у Саудівській Аравії, має бути те, щоб потім на якомусь глобальному саміті формула миру Зеленського стала світовою формулою, яку підтримало би 140 країн, які могли би за допомогою якоїсь резолюції, комюніке, звернення змусити росію вивести війська. Як він зазначає, хай навіть росія не захоче, але ж ми воюємо не тільки на полі бою, а й на дипломатичному фронті, і це гібридна війна, тоді ми могли би посилатися на будь-яких майданчиках до цих ідей.

«Система архітектури влади, як на мене, просто знищена і якраз у формулі миру Зеленського країни і зокрема глобального Півдня намагаються знайти фундамент, твердий ґрунт, на який можна опертися, створюючи нову дієву архітектуру світової безпеки. Але чи готові країни дійсно до нової архітектури безпеки, чи вони просто хочуть розширити Радбез, як за ініціативою Індії і не тільки, забрати звідти, можливо, російську федерацію, право вето і зробити 10 чи 15 постійних членів, а далі рулити так, як раніше?», - запитує Олексій Буряченко.

За словами гостя програми, сьогоднішню архітектуру безпеки світу можна собі уявити як лавку із найдорожчим посудом, який цінували і кожного дня переставляли від сонця, але у яку раптом зайшов слон у вигляді росії і все поламав. І от зараз, констатує він, світ хоче весь цей посуд склеювати, а Україна пропонує на її гіркому досвіді повернути силу міжнародного права на нових базисах і забути про склейку старого.

«Можливо, ООН не треба склеювати, можливо, вона якраз там уже в руїнах? Можливо, Червоний Хрест не треба клеїти? І от Україна може це зробити, а опоненти кажуть, а хто до України дослухається. А Україна зараз є в центрі цього всього і вона як країна, яка єдина взяла удар на себе і захищає всі цінності, має право це диктувати», - підкреслює Олексій Буряченко.

Популярні новини зараз
Українців мотивуватимуть мобілізуватися: обійдуться без бусиків та ТЦК Зупинили на вулиці і силоміць тягнуть в ТЦК: юрист дав поради, які врятують від неприємностей В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Шейтельман розповів про бездіяльність світу у відповідь на геноцид в Україні з боку рф.

Також Знай.ua писав про те, що Новохатський розповів, як влаштований арабський світ.