Так, співзасновник Українського інституту майбутнього, політичний експерт Юрій Романенко поділився думкою щодо зернової проблеми, з якою зіткнулася Україна.

За словами політолога, її можна було вирішити, якби українські зернотрейдери проявили ініціативу, створивши альтернативу ОПЕК.

"Коли наші зернотрейдери "залізли" на польський ринок і почали там збивати ціни на зерно - це призвело до того, що поляки почали блокувати доступ українського зерна на польський ринок, хоча експорт через польську територію вони не зупиняли.

В результаті наші замість того, щоб спробувати домовитися і сказати: давайте, умовно кажучи, зробимо в рамках тримор'я величезний зерновий ОПЕК [прим. ред - Організація 13 країн — експортерів нафти], до якої входили б країни з центрально-східної Європи: Польща, Румунія, Україна, які могли б узгоджено грати на світовому ринку. Україна з такою ініціативою мала б прийти до поляків та румунів", - розповів Романенко у своєму youtube-каналі.

Крім того, додав експерт, навколо цієї ініціативи вишикувалася б інфраструктура, яка б дозволила нашій країні зайти на світовий ринок.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Показати ще

"І довкола цього вибудовувати всю інфраструктуру. Нехай була б для цього створена біржова біржа десь у Гданську, для того, щоб країни свою продукцію "вкидали" узгоджено. І тоді наші трейдери, які приїжджають до Польщі та за копійки "скидають" це зерно, бо їм потрібно швидше це зробити, поки не перекрито кордон і тоді ці країни стали б серйозним гравцем на світовому ринку продовольства, точно так, як країни ОПЕК формують глобальні ціни на нафту та енергоресурси, погоджуючи свою політику", - резюмував Юрій Романенко.