Про це він розповів у програмі «Урядовий квартал».

«У 2022 році 54-55% української енергетики було знищено. І це коштувало нам більше 10 мільярдів доларів. Що зробили за цей рік? 90% генеруючої енергетики відновлено, 9 блоків атомних станцій працюють, на всіх були ремонти, вони працюють в одній системі. І хочу сказати, що у 2022 році атомна енергетика дуже допомогла нашій країні», - зазначає Георгій Біркадзе.

За його словами, 95% високовольтних ліній «Укренерго» також відновлено, а всі високовольтні підстанції мають захист. Тобто, пояснює експерт, якщо будуть обстріли, то ворожа ракета або дрон спершу має пройти захист, а вже тоді може потрапити у трансформатор.

Окрім цього, розповідає він, 35 країн передали нам багато трансформаторів, ізоляторів, техніки, тощо, і частина зберігається в Україні, частина - закордоном. За словами експерта, у нас у кожній області десь біля 150-200 пікапів, і це пікапи з технікою, з кулеметами, вони будуть працювати проти шахедів.

«Чи будуть відключення? Відключення можуть бути, це буде годинне відключення, тобто не 3-4 дні. Все залежить від того, які будуть удари, тому що наші Повітряні сили коментували офіційно, що, на жаль, може бути так, що окупанти будуть дуже багато кидати ракет на нас. Як спеціаліст в енергетиці я вважаю, що є десь 10% на те, що блекаути будуть, а на 90% цього не буде», - підсумовує Георгій Біркадзе.

Популярні новини зараз
Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Шейтельман розповів, що буде з росією після викриття у WSJ.

Також Знай.ua писав про те, що Біркадзе розповів, хто довів київське метро до такого стану.