Про це у коментарі заявив народний депутат VIII скликання, колишній заступник командира батальйону «Азов» Ігор Мосійчук.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа його словами, вже відкликаний проект закону порушує усі можливі норми Конституції. До того ж жорстка мобілізація призведе до катастрофічних для української держави наслідків.
«Це призведе не просто до відтоку українців із України, а призведе до відмови великої частини українців від українського громадянства за кордоном, що дуже небезпечно. Тому що це призведе до загибелі нації у майбутньому. Взагалі все це в комплексі недолугих ініціатив уряду, з якими вони виходять, чітко вписуються в рамки, критерії того, що відбувається. Фактично йдеться про знищення нації», - сказав він.
Мосійчук додав, що лише новина про посилення мобілізації в Україні вже спонукала багатьох українців за кордоном піти та поміняти паспорти.
Співрозмовник також наголосив на тому, що подібні заходи можуть позначитися на зменшенні допомоги країн Заходу.
«Скільки волонтерів не випустили з України у передчутті цього закону! Це вбиває українську ініціативу за кордоном, що є дуже небезпечним. Тому що саме позиція українців за кордоном дуже серйозно впливала на уряди країн, особливо європейських, щодо допомоги воюючої України. Тому насправді ці ініціативи сильно б'ють по цим напрямам», - пояснив він.
Екс-нардеп також наголосив на відсутності грошового забезпечення в України на проведення мобілізаційних заходів.
«Бюджет Міноборони щодо грошового забезпечення зараз на 36% відсутній, тобто його немає. Без мобілізації. Це 430 мільярдів. Тому тут все дуже серйозно. Але, за моєю інформацією, президент домовився із західними партнерами, що якщо ми мобілізуємо потрібну кількість, то під них нам дадуть грошову допомогу. Як це буде далі? Подивимося. Це раз, а друга ініціатива, яка блукає в парламенті, щоб зробити броню для людей, які сплачують податки, тобто щоб йшли воювати бідні, а багаті сиділи вдома», - зазначив він.
Мосійчук наголошує, що українське суспільство має запит на соціальну справедливу мобілізацію.
«Аспект номер один – у нас є маса силовиків, у тому числі й військових, які перебувають у тилу, у нас воює 300 тисяч, а військо – до півтора мільйона. Ми маємо силовиків у вигляді поліції. Звичайно, всю поліцію на фронт не можна відправити і не треба, але робити ротацію – 30% воює, решта захищає правопорядок і потім змінюється. Другий аспект. Люди не повірять у жодну мобілізацію, доки не підуть у ТЦК брат міністра оборони зі США, діти керівництва парламенту, парламентських фракцій, депутатів, Кабміну», - підсумував він.