5 листопада цього року відбудуться вибори президента США. Беруть участь традиційно дві основні партії: Демократична та Республіканська. Як слушно зазначають аналітики, вибори глав у демократичних державах – завжди непередбачуваність. Або майже завжди.

Американці давно мають запит на нові особи в топ-політиці. Це факт, який підтверджують багато хто. Тому хід кампанії і, власне, сам результат виборів цього разу можуть бути несподіваними. Інтрига, найімовірніше, збережеться до літа точно, якщо не розвіється, як дим, вже в найближчі місяці.

Як нинішня картина у США може вплинути на подальший перебіг подій? А може статися, що Дональд Трамп отримає реальний шанс стати президентом США. Припустимо, що таке сталося. Тут будуть свої і позитиви, і негативи.

Почнемо з позитивів, які, як не дивно, але є.

Перший – з Трампом уже багато хто має досвід спільної роботи. Він досить монолітичний і, в принципі, передбачуваний. Навіть його непередбачуваність передбачувана. Його, думаю, досить легко відгадати і зрозуміти, що він робитиме далі, що скаже, коли скаже, кому і таке інше.

Популярні новини зараз
ТЦК роздають школярам документи на підпис: чи можуть діти відмовитись Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
Показати ще

Другий позитив – Трамп і його наближені вже мають досвід роботи на посаді президента США та в адміністрації Білого дому. Є досвід у цих людей, як працювати на подібних посадах і які саме питання їх вирішувати.

Третій – позиції Трампа все одно десь збігаються з республіканськими позиціями у питаннях економіки. Можна щось, безумовно, заперечувати, але Трамп – непоганий бізнесмен і все одно матиме якісь практичні підходи та рішення від його інфраструктури. У його команді будуть консервативні люди, але, я думаю, цього разу він братиме до себе менше різних пройдисвітів, якщо, припустимо, його таки оберуть.

Про мінуси.

Головні негативи в тому, що Трамп може мати дуже закритий підхід до світової політики.

Ще негатив у тому, що він може почати мстити своїм ворогам, які йому завдали достатньої шкоди. Він може почати відповідати їм помстою.

Негатив також у тому, що Трамп – не дипломат, не професійний політик. Має дуже багато лімітацій.

Ще негатив – якщо Трампа оберуть президентом США, то в країні будуть страйки, мітинги та бунти. Певний час подібні речі точно відбуватимуться. Все тому, що до Трамп є багато необґрунтованої ненависті. Так, він часто дратує, часто не дуже гідно поводиться, іноді в чомусь навіть примітивно. Я не знаю, чи саме така його поведінка викликає подібну ненависть, але в нашому суспільстві деякі люди подібного просто не перетравлюють.

Щоправда, є й громадяни, які не згодні з тими, хто сприймає Трампа як якогось юродивого. Вони розуміють, що якщо Трампа обирають, він буде змушений якось кооперувати.

Я знаю, що в медіа України багато писали, що свою кандидатуру нещодавно зняв губернатор Флориди Рон ДеСантіс. Чому він так зробив? Скажу як людина, яка є громадянином США, особисто знає ДеСантіса, а не розмірковує про нашу країну звідкись через тисячу миль. Де Сантіс знявся тому, швидше за все, що не побачив шансів на перемогу. Він провів математику і зрозумів, що треба гідно піти зараз, не соромитись цього і бути вже гравцем у команді. Це – грамотний хід для людини, яка не є політичним маніяком, ні нарцисом. ДеСантіс не настільки самолюбний, щоб йти до кінця там, де б дійти не вийшло б. Ніхто не розуміє до кінця, чому так сталося. Думаю, що тут і погані консультанти, і погана реклама, і просто, як кажуть у народі, не задалося.

Яка може бути потім позиція Трампа стосовно Росії?

Трамп здатний раптом сказати, що за тиждень за 5 хвилин вирішить усі проблеми з війною в Україні, що зібрався побачитися з путіним і так далі. І він може поїхати та побачитися з путіним. Той його прийме, все це буде на сотнях телекамер і Трамп потім заявить, що спробував щось домовитися. І навіть якщо він про щось і домовиться, це може спрацювати на позитив, а може і не спрацювати. Трамп може домовитись про якийсь договір для України. Так, можливо, це буде не якийсь геніальний договір, але він зможе потім сказати, що зупинив геноцид українців та руйнування інфраструктури, яка відбувається у чудових та давніх європейських містах України.

Трамп, як про це писали ЗМІ неодноразово, може взяти позицію, що настав час мінімально підтримувати Україну. Скаже, мовляв, у США вистачає своїх питань: треба все робити для того, щоб мексиканці не перелазили через кордон США, а не наголошувати на війнах, які не чіпляють США безпосередньо. Але я думаю, 100% він так не зробить з Ізраїлем. З Ізраїлем великі підв'язки у нього і через сім'ю, і тому, що в США є дуже потужне ізраїльське лобі. Тому, я думаю, що Ізраїль Трамп підтримуватиме дуже суттєво. Україну підтримуватиме також. Щоправда, очевидно, не так сильно. Він просто щось може сповільнити. Ні, він не покине Україну тому, що у нас теж є лобі і військових, і багатьох, хто розуміє важливість ситуації у вашій частині Європи. Конгрес і Сенат Трамп також не зможе повністю контролювати, а там, загалом, проукраїнські настрої досить відчутні.

Тому від Трампа можна очікувати якихось зухвалих ходів. Він може поїхати зустрітися з путіним, з якимись лідерами ХАМАС, ще з кимось. Так, це буде якийсь вуличний хід, але всі ті, хто завжди біля президентів, все вміло розроблять, правильно запакують, широко розженуть і скажуть, мовляв, «це був ну геніальний план».

Все зрозуміло з цього претендента на пост президента США, але республіканці просто не мають іншого реального кандидата. ДеСантіс би був точно кращим, але він відійшов. Хейлі теж не пройде, має шансів практично немає.

Я чую багато теорій зараз, що Байден в останній момент може піти і на його місце зайде не Мішель Обама або Гевін Ньюсом, а хтось інший, на якого демократи поставлять і який точно зможе перемогти Трампа. Я, скажу прямо, у цьому дуже сумніваюся. Думаю, що все буде набагато більш передбачуваним.

Думаю, що все ж таки переможе Байден. Трамп теж має шанси на перемогу, але на сьогодні я можу дати 60% Байдену та 40% Трампу.

Така картина сьогодні бачиться очима американця. Як далі розгортатимуться події – подивимося і потім уже проаналізуємо за фактом.