Про це пише Обозрєватєль з посиланням на політичного експерта Олексія Голобуцького.

"Якщо ви ще не читали купу статей про те, хто, як і кому зливав інформацію з НАБУ, то можете навіть не починати. Бо, по-перше, всі вони наповнені купою деталей та імен, у яких розібратися неможливо. А по-друге, жодна з них не дає відповіді на питання "хто, як і кому". А все звелося до одного: нібито інформацію зливав заступник директора НАБУ Гізо Углава. І жодних тому доказів", - розповів Голобуцький.

Експерт нагадав, що це перший удар проти Углави за 10 років служби в НАБУ. Всі ці роки людина, яка стояла у витоків Бюро, не була помічена у жодному скандалі.

"Але тепер громадськості вже встигли нав’язати думку, що пан Углава був тихушником. Саме так – ця думка була нав’язана. І доволі майстерно. Як ви знаєте, якщо громадськість вирішила, що людина у чомусь винна, то навіть вирок суду на користь людини вже не допоможе. Тобто очевидно, що після того, як директор НАБУ Кривонос почистив ряди детективів, хтось замовив чистку заступників", - зазначив експерт.

Серед можливих замовників він називає Офіс президента, але насправді таких потенційних замовників багато.

Популярні новини зараз
Головне за 20 липня: скасування субсидій, різке здорожчання хліба, спека 50 градусів та винні буряти у путіна Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці
Показати ще

"Нескладно знайти з десяток, а то й більше людей, які мають гроші, зв’язки, вплив і є фігурантами розслідувань НАБУ – кожен з них потенційно міг організувати таку кампанію. Хоча не можна стверджувати, що це не ОП: звісно, Офіс тут як раз підозрюваний №1, бо хоче посилити контроль над Бюро і не хоче, аби чіпали його людей", - вважає Голобуцький.

Він повідомив, що зараз у НАБУ сидять аудитори, які працюють на США. У вересні буде готовий результат аудиту, однак коли під час перевірки трапляється подібна халепа, це додає аудиторам клопоту і породжує в них недовіру. За словами Голобуцького, це може спричинити "перезавантаження" роботи НАБУ, що і є метою замовників кампанії проти Углави.

"Углава, скоріш за все, не має стосунку до проблеми. Але його теж треба "перезавантажити", бо всі 10 років був занадто незалежним. А разом з ним "перезавантажать" і всіх інших", - констатував Голобуцький.