Про це він розповів у своєму блозі.

Як зазначає експерт, путіна запросила не сама Клаудія Шейнбаум, за неї поки що не соромно, її інавгурація відбудеться 1 жовтня, а колишній президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор. Росіяни, продовжує він, погодилися, тільки не зрозуміло, путін прилетить чи хтось інший, але Мексика підписала у 2005 році Римський статут, всі чекали на арешт, але, як заявив президент, його не буде, це неможливо і взагалі залежить не від них.

«По-перше, можливо. У вас є поліція? Є. Якщо до вас приїжджає чоловічок маленький, лисенький, ви можете його затримати? Чи всієї мексиканської поліції не вистачить? А як ви там із наркокартелю боретеся взагалі? Отже, зробити це можна. Чи це залежить від вас? Звичайно, залежить, у вас є суд, прокуратура є, прокуратура лист отримує з Гааги, і ви заарештовуєте. У чому проблема?», - коментує Михайло Шейтельман.

Принагідно він згадує, як президент Бразилії Лула да Сілва вже заявляв, що не заарештує путіна, якщо він прилетить на саміт ШОС, а потім був змушений вибачатися. Тож, стверджує експерт, президента Мексики теж можна змусити вибачитися і заявити, що арешт путіна – справа судової влади.

«І Клаудію Шейнбаум запитаємо: «А путіна якого числа приведете до нас у Гаагу?». Мені здається, минулого разу світова спільнота змогла натиснути на Лула да Сілва і досягти того, що він виправив свої слова. Зараз настав час Обрадора», - робить висновок Михайло Шейтельман.

Популярні новини зараз
В Україні реформують ТЦК: як це вплине на мобілізацію Перекинув гроші на картку – став злочинцем: ПриватБанк блокує рахунки українців "за відмивання коштів та тероризм" Виплати зростуть, але не лише завдяки індексації: як зміняться пенсії у 2025 році Деяким категоріям українців зменшать пенсії: хто в зоні ризику
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Мусієнко заявив, що путін фактично поставив на кон обороноздатність своєї армії.

Також Знай.ua писав про те, що Цимбалюк розповів, за яких умов Україна може розпочати переговори з рф.