Про це він розповів в авторської програми Валерія Савчука «Різні люди».
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Воно вплинуло на всіх нас, тому що такі величезні потрясіння для цілого народу не можуть залишатися без відповіді, не можуть мати абортивності, що хлоп – і закінчилося у якийсь момент, тому що з'явився продукт тощо. У нас навіть це зайшло у певні якісь культуральні, ментальні аспекти», - зазначає Олег Чабан.
Наприклад, зауважує він, хліб, який впав, потрібно підняти, обтрусити, поцілувати і не викидати, це ж у нас передається з покоління у покоління, тому що хліб – святе. Або, додає експерт, навіть наш прапор: синє – це небо, а жовте – пшениця, тобто знову хліб, знову життя, продукт життя. Тому, констатує він, кожна така річ, кожне таке потрясіння, через яке проходить колектив, ціла нація, не минає безслідно.
«І от оці сирени – це також великий для нас не просто тригер, а і одночасно усвідомлення нашого життя, цінності цього життя, цінності життя на цій землі, яку хтось хоче забрати. І тому зрозуміло, що просто так залишити і сказати, що це нікуди не перейде, такого не буває», - додає Олег Чабан.
Так, констатує він, зараз українці вже не так панічно реагують на сигнали повітряної тривоги, тому що з’явилася раціоналізація: звучить сирена, ти дивишся у телеграм, що, куди летить, коли буде над твоєю голово, оцінюєш ситуацію і розумієш, що ППО це зіб’є. Як пояснює експерт, це адаптація, людина взагалі адаптується до будь-якої біди і включає другу програму, яка називається «життя продовжується», бо це наша біологічна програма.
Як повідомляв Знай.ua, Єрмолаєв розповів, якою є позиція демократів і Камали Гарріс щодо російсько-української війни.
Також Знай.ua писав про те, що Шейтельман пояснив, чому росія – не сильна країна, яка вміє добре воювати.