Вже сьогодні Кабінет Міністрів України прийняв Програму комплексного водозабезпечення територій, які зазнали впливу воєнних дій, на період до 2030 року.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися“Пошкоджені гідротехнічні споруди, канали, трубопроводи, розграбоване майно та обладнання біля лінії фронту, підрив росіянами греблі Каховської ГЕС – як результат, маємо 9 регіонів, де необхідні негайні дії. Це Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Кіровоградська, Одеська, Харківська та Херсонська області”, - зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
Реалізація програми передбачає:
▪️ 800 млн куб. м води для маловодних регіонів щороку за рахунок перекидання;
▪️ акумуляція 1,6 млрд кубічних метрів води;
▪️ понад 3 тис. км нових водопроводів;
▪️ 250 нових та реконструйованих насосних станцій;
▪️ 20 відремонтованих гідротехнічних споруд;
▪️ 460 свердловин для альтернативного водозабезпечення;
▪️ 3,9 млн жителів фронтових областей, які мають доступ до питної води (після деокупації розраховуємо на 9 млн людей).
Вже протягом року Миколаївщина буде забезпечена водою. До кінця 2025 року доступ до води отримають 2 млн українців - у Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Херсонській і Харківській областях.
“Програма є надважливою для нашої держави зараз. Вона забезпечить необхідний обсяг питної води для 9 областей, а також нові робочі місця для людей, які будуть зайняті у відновленні зруйнованої інфраструктури та будівництві нових водогосподарських об’єктів. Фронтові області матимуть вдосталь якісної питної води. Там, де є вода – є і життя”, - наголосив Міністр.