Вона нагадала, що за оновленим прогнозом Укргідрометцентру забруднена вода орієнтовно може досягнути Київщини 14-16 вересня, але зважаючи на те, що попередній прогноз був на 10 вересня, то ми бачимо, що рух забруднення сповільнився та вже у меншій концентрації рухається руслом річки Десна.

Світлана Гринчук наголосила, що для того, аби посилити міжвідомчу координацію задля локалізації та ліквідації надзвичайної події, вчора під її головуванням відбулася розширена координаційна нарада за участю представників Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, ДСНС України, Держрибагентства, Держгеокадастру, Держводагентства, ДЕІ, Укргідрометцентру, Інституту громадського здоров'я ім. О. М. Марзєєва НАМН України, Центру громадського здоров’я МОЗ, Інституту гідробіології НАН України, ІВПІМ, Держпродспоживслужби, Чернігівської, Сумської та Київської ОВА, ПрАТ «АК «Київводоканал».

Усі служби працюють над тим, аби ситуація стабілізувалася.

Якщо забруднена вода досягне питного водозабору, ПрАТ «АК «Київводоканал» готовий негайного відкоригувати технологічні процеси, аби показники якості питної води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил. Але вкотре наголошуємо, що на сьогодні такі ризики відсутні.

Лабораторія Київводоканалу регулярно відбирає проби води на водозаборі Деснянської водопровідної станції. Крім того, виїжджають для відбору проб у контрольних точках у селах Пухівка та Липки в Чернігівській області, щоб оперативно відстежувати ситуацію. А лабораторії Держводагентства та ДЕІ щоденно проводять посилений моніторинг вод Сейму та Десни у всіх точках відбору проб, у тому числі і в районі питних водозаборів столиці.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

Нагадаємо, що джерелом забруднення річок Сейм та Десна є стічні води цукрового заводу з території з рф. 14 серпня забруднення було зафіксовано у воді річки Сейм поблизу кордону з рф. 27 серпня воно вже потрапило до річки Десни. Наразі забруднення посунулося орієнтовно на 191 км (біля с. Шестовиця) від впадіння річки Сейм у Десну.