Для повного розмінування території України традиційними методами підуть десятки років тому важливо задіяти інноваційні технології, щоб значно прискорити цей процес.

Україна наразі є найбільш замінованою країною у світі, що значно ускладнює відновлення економіки, зокрема аграрного сектору, який був ключовим для експорту та робочих місць до війни.

Міни та вибухонебезпечні предмети загрожують не лише людським життям, але й створюють довготривалі проблеми для відбудови інфраструктури та відновлення сільськогосподарських угідь. Традиційні методи розмінування надто повільні та можуть призвести до помилок із катастрофічними наслідками. Тому необхідні технологічні інновації, щоб впоратися з цією проблемою.

Як і стрімке зростання мінних полів, темпи інновацій у сфері DefenceTech в Україні також не мають аналогів. Розмінування є основною частиною DefenceTech, і його гуманітарні результати не тільки захистять людей, але й забезпечать їх придатною землею для відновлення економіки України та її глобального сільськогосподарського статусу.

Андрій Довбенко констатує, що наразі процес розмінування надто повільний і неефективний, щоб впоратися з масштабом проблеми в Україні. Окрім необхідності розмінування якомога швидше, це має бути методична та точна робота, оскільки помилки матимуть невиправні наслідки.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Хоча технології не можуть повністю замінити людський фактор, інновації у галузі штучного інтелекту та безпілотних систем можуть суттєво прискорити процес. Наприклад, такі компанії, як Bees Against Mines, Arondite, Palantir і Fenix Insight, вже використовують штучний інтелект для безконтактного виявлення та знешкодження мін. Дрони, оснащені штучним інтелектом, можуть працювати автономно, допомагаючи виявляти міни на великих територіях.

Однак, як зазначає Андрій Довбенко, технологічні рішення повинні бути перевірені в реальних умовах, щоб довести свою ефективність. Наприклад, українська компанія Transimpex, член когорти TechExchange, виконує завдання з гуманітарного розмінування та знешкодження боєприпасів і завжди прагне співпрацювати з компаніями, готовими випробувати їхні технології. Transimpex була обрана для участі у програмі TechExchange, оскільки гуманітарне розмінування є одним із ключових напрямів виконання нашої місії з порятунку життів.

Також Андрій Довбенко вважає що один з ключових елементів — міжнародна співпраця. Обмін досвідом між новими та відомими організаціями, такими як Disarmco, HALO Trust і MAG International, є ключовим для вирішення проблеми розмінування. Технологічні новинки мають супроводжуватися підтримкою урядів.

Андрій Довбенко наводить приклад Великої Британії, яка вже оголосила про допомогу Україні в розмінуванні у вигляді постачання спеціалізованої техніки. Новий міністр оборони Великої Британії Джон Гілі пообіцяв пакет допомоги Україні, який включатиме 40 машин для розмінування, протягом 48 годин після свого призначення. Саме така проактивність і винесення питання розмінування на світову арену в поєднанні з успіхами бізнесу та міжнародною співпрацею дозволять нам набагато швидше очистити землі, що постраждали від збройних конфліктів, і дати змогу місцевому населенню та сільськогосподарським громадам повернутися на свої землі та використовувати їх.

Таким чином, інновації в технологіях, міжнародна співпраця та урядова підтримка є необхідними для прискорення процесу розмінування та повернення українських земель до життя.