Про це він розповів у програмі «Діалоги з Максимом Ялі».

«Інша річ, що є месіанська міфологія, що з надр армії з'явиться у блискучих латах герой і вогненними стрілами справедливості уразить всю оцю гидоту різнокольорову, яка посіла в нашій нещасній Україні. Це теж міфопоетичний образ», - підкреслює Олег Покальчук.

Як він зазначає, жоден тиран, самодержавець чи диктатор, починаючи від Наполеона, ніколи не мріяв із дитинства, що стане володарем усіх земель і наведе порядок, є купа особливих ситуацій, які виносили це на поверхню. Зокрема, констатує гість програми, і 24-літній австрієць, коли приїхав у Берлін, не міг собі уявити, що через 10 років очолить одну з найстрашніших диктатур Європи.

Отож, стверджує експерт, реальні історії реальних особистостей не мають нічого спільного з очікуванням людей. Однак, додає він, у людей є потреба в символі, який уособлює організованість, порядок, дисципліну, справедливість, має певні успішні кейси досягнення цього і може масштабувати це на все суспільство, але ж мікробіолог не обов’язково буде хорошим фермером, хоч і знає, як працює жива природа.

«У пошуку вождя ми забуваємо, що все вирішує парламент, так а парламент вибирають люди. Відповідно, скільки там прифронтальної кори, чи скільки кишок, скільки печінки вибирають цей парламент, так він і буде вирішувати, це називається демократія», - підсумовує Олег Покальчук.

Популярні новини зараз
Призвуть тільки за двох умов: як проходить мобілізація чоловіків старше 50 років Пенсіонери у 2025 році отримуватимуть більше: на кого чекає "підвищення" виплат 10-12% Гроші треба повернути: пенсіонерів змусять віддати частину виплат державі "Ощадбанк" заманює пенсіонерів у боргову яму: що роблять працівники відділень
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Попенко розповів, від чого буде залежати тривалість відключень світла взимку.

Також Знай.ua писав про те, що Бірюков розповів, чи заважає корупція в Україні збирати допомогу закордоном.