Про це він розповів у своєму блозі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«А коли ж будуть завдані удари ATACMS? Президент України Володимир Зеленський абсолютно правильно зазначив, що такі рішення не оголошуються. Йдеться не про те, що ми повинні зараз сказати, що от будуть завдані удари. Але він дуже слушно відзначив, що за себе скажуть ракети. І це правильний меседж. Взагалі у таких питаннях було б добре побачити вже приклади успішного бойового застосування на практиці, а потім говорити і оголошувати про те, що це були ATACMS», - зауважує Олександр Мусієнко.
Як повідомляє американське видання Axios, розповідає експерт, рішення було ухвалено ще 3 дні тому і Україна про це знала. Тобто, міркує він, виходить так, що, вочевидь, ракети ATACMS у нас є, і їх поставили Україні вже раніше, невідомо тільки, скільки штук.
У 2023 році, згадує експерт, говорили, що Україні можуть передати сотні ATACMS, щоправда, тоді йшлося про ракети із касетною бойовою частиною дальністю на 165 км. За оцінками різних медіа, зазначає він, загалом станом на 2024 рік у США може бути у наявності більше 2500 ракет у різному стані і версіях, із яких 1500 – нові, також, додає експерт, Салліван казав, що США передали Україні значну кількість ATACMS і планують ще.
«Якщо 2500 може бути, то, якщо Україна отримає 100 ракет, наприклад, це точно не зменшить суттєво обороноздатність Сполучених Штатів Америки, а, навпаки, підвищить суттєво, тому що це захищає зокрема і європейські інтереси, і американські інтереси в Європі. Тобто цілком таку кількість вони можуть собі дозволити. Яку передали, знову ж таки, не розголошується, але сподіваюсь, що значну кількість», - підсумовує Олександр Мусієнко.
Як повідомляв Знай.ua, Мусієнко заявив, що з Харківського напрямку надійшли хороші новини від Третьої окремої штурмової бригади.
Також Знай.ua писав про те, що Бондаренко розповів, як Трамп буде вирішувати питання росії та України: «Готується документ на 60-100 сторінок».