Про це він розповів у своєму блозі.

«Військовий оглядач Девід Акс пише про те, що Україні треба задуматися над тим, що буде далі і яким чином замінити Patriot, бо, мовляв, Трамп буде у Білому домі і може не постачати Україні цих ракет, не постачати перехоплювачів у тій кількості, як це робить зараз адміністрація Байдена», - розповідає Олександр Мусієнко.

Принагідно він нагадує, що у нас зараз є процедура, згідно з якою Україна у пріоритеті у США щодо постачання як систем ППО, так і ракет до них, тут йдеться про Patriot далекого радіусу дії і Nasams середнього. Якщо говорити зокрема про Patriot, додає експерт, ця система може перехоплювати балістичні ракети різного типу, «Іскандер», північнокорейські KN-23, аеробалістичні «Кинджали».

«Він говорить про те, що, якщо Трамп вирішить зупинити поставку зброї в Україну, зенітно-ракетні комплекси Patriot на озброєнні ЗСУ дуже швидко стануть безпорадними, тому треба шукати альтернативу. Де її шукати, так і невідомо. Ну, це, скажімо так, думки, поки що це ворожіння на кавовій гущі. Якщо, раптом тощо…», - міркує Олександр Мусієнко.

Навіть якби сталося так, стверджує він, то варто згадати про українські розробки, про той же самий комплекс «Грім» або «Сапсан». Як зазначає експерт, це трансформер, тобто цей комплекс може застосовуватися як оперативно-тактичний ракетний для ударів по наземних цілях противника, як зенітно-ракетний, а також може бути оснащений протикорабельними ракетами, у цьому, до речі, його серйозна особливість та унікальність навіть перед конкурентами. Так само, додає він, потрібно розвивати власну ракетну програму.

Популярні новини зараз
Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати українцям на підвищення виплат Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Мусієнко заявив, що західні партнери постійно натякають на зниження мобілізаційного віку хоча б до 23, 22 років.

Також Знай.ua писав про те, що Чаленко оцінив перспективи переговорів між Україною і росією: «після смерті путіна».