Очолювала українську групу заступниця Голови Комітету Олена Криворучкіна. Українська делегація провела низку зустрічей з колегами з естонського парламенту, в тому числі з Головою Рійґікоґу (парламент Естонії) Лаурі Хуссаром, очільником Екологічного Комітету Рійґікоґу Ігорем Таро, а також з міністеркою з питань клімату Естонії пані Йоко Алендер.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРазом з Оленою Криворучкіною естонські коридори впливу "штурмували" народний депутат Олександр Матусевич та інші члени делегації. Вони презентували Ukraine's Green Agenda - план послідовної екологічної трансформації країни.
"Ми не просто вивчаємо європейський досвід, ми формуємо майбутню екологічну політику України", – розповідає Олена Криворучкіна. Її слова підтверджують масштаб амбіцій: подолання наслідків війни, зменшення вуглецевого сліду та інтеграція в європейський екологічний простір.
Своєю чергою нардеп Олександр Матусевич акцентував на важливості законопроєкту про Смарагдову мережу: "Нам потрібно адаптувати наше законодавство максимально точно та ефективно", – наголосив він.
Естонські колеги не приховували захоплення він того, як Україна, попри війну, ставиться до питань екологічної безпеки та "зеленого" розвитку країни. Голова Екологічного Комітету Рійґікоґу Ігор Таро наголосив, що Естонія бачить зміни, які відбуваються в Україні, як змінюється ставлення до екології, тому балтійська країна готова допомогти у відшкодуванні збитків, які країна-терорист РФ завдала українському природному середовищу.
"Ми готові ділитися досвідом. Агресор завдав непоправної шкоди природі, і ми маємо допомогти України відновитися", – наголосив голова Екологічного Комітету Рійґікоґу. Також відповідну позицію підтримав й спікер парламенту Лаурі Хуссар: "Ми будемо підтримувати Україну всіма можливими способами".
Підсумок візиту – три стратегічні напрямки співпраці України та Естонії: гармонізація екологічного законодавства, методики оцінки збитків та "зелене" відновлення країни.
"Естонія є прикладом для багатьох інших країн, займаючи лідерські позиції у сприянні вступу України до НАТО та ЕС! Естонія це не про "глибоку стурбованість" та "занепокоєність", це про реальні дії! В середу Парламент країни проголосував за виділення 100 млн євро на військові потреби України", – зазначила Олена Криоворучіна, додавши, що напередодні Естонія окрема повідомила про виділення 1 мільйона євро на кліматичні проєкти для України.
Як повідомлялося раніше, у вересні президент Естонії Алар Каріс на запрошення президента України Володимира Зеленського відвідав Київ з офіційним візитом.