Корецькою міськрадою на вимогу Інспекції добровільно відшкодовано понад 1,3 млн грн за незаконні порубки на землях запасу лісогосподарського призначення
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПерелік територіальних громад, які виконують вимогу Екоінспекції щодо відшкодування збитків, заподіяних лісу, не наданому в користування через незаконні порубки, здійснені на земельних ділянках громад, розширюється, а отже усвідомлення своєї відповідальності за вчинені правопорушення стає нормою для органів місцевого самоврядування.
Так, у серпні 2024 року тимчасовою комісією у складі представників ДЕІ Поліського округу, Корецької міської ради, Філії «Костопільське лісове господарство» ДП «Ліси України», Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації, Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства поблизу сіл Весняне, Річечина, Сторожів, Устя та Морозівка, на земельних ділянках лісогосподарського призначення, які перебувають у запасі Корецької міської ради, було виявлено ⏺ незаконні рубки 287 дерев різних порід.
Особи, які вчинили зазначені порубки дерев, встановлені не були.
Керуючись статтями 20-2, 68, 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статтею 69, ч.2 статті 105, ч.2 статті 107 Лісового кодексу України, статтею 40 Закону України «Про рослинний світ», статтею 222 Господарського кодексу України, ДЕІ Поліського округу запропонувала Корецькій міськраді у місячний термін відшкодувати заподіяні державі незаконними порубками збитки у сумі 1 366 714 грн 33 коп.
Наразі Інспекцію офіційно повідомлено, що зазначені кошти перерахована на спеціальний рахунок у місцевому бюджеті.
«Той факт, що Корецька міська рада добровільно, без залучення судових органів, виконала вимогу про відшкодування збитків через незаконну порубку на землях, які знаходяться у її підпорядкуванні, свідчить про усвідомлення відповідальності за стан навколишнього природного середовища на своїй території й стимулом до належного виконання делегованих повноважень органами місцевого самоврядування на території всієї України в частині здійснення контролю за використанням і охороною природних ресурсів, відтворенням лісів», - констатує начальник ДЕІ Поліського округу Євгеній Медведовський.
⏺ Нагадаємо, навесні 2024 року ДЕІ Поліського округу виграла судовий позов у апеляційній інстанції, який став прецедентом у судовій практиці - суд своїм рішенням зобов’язав Рокитнівську селищну раду сплатити понад 2,9 млн грн шкоди, заподіяної лісу, не наданому в користування.
⏺ А 11 листопада 2024 року Господарський суд Рівненської області ухвалив рішення щодо відшкодування 5 млн грн шкоди через незаконну порубку Дубровицькою міською радою.
⏺ Нині на розгляді Господарського суду Житомирської області знаходиться позов ДЕІ Поліського округу щодо примусового стягнення з Пулинської селищної ради Житомирського району майже 1,8 млн грн шкоди, заподіяної незаконною порубкою дерев на земельній ділянці громади.
Довідково:
Частиною 2 статті 107 Лісового кодексу України передбачено, що шкода заподіяна лісу, не наданому в користування, у разі невстановлення осіб, винних у заподіянні шкоди, відшкодовується органом місцевого самоврядування, у межах території якого знаходиться ліс, якому була заподіяна шкода.
Відповідно до п. п. 1 п. б ч. 1 ст. 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" зазначено, що до делегованих повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель, природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення, відтворенням лісів.
Статтею 15 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" визначено, що місцеві ради несуть відповідальність за стан навколишнього природного середовища на своїй території і в межах своєї компетенції здійснюють контроль за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.