Про це він розповів у своєму блозі.

Як нагадує експерт, росія дуже часто розв'язувала ці газові війни, наприклад, 2008-2009 рік, була дуже холодна зима, Болгарія мерзла, Словаччина мерзла, терміново Тимошенко літала до путіна домовлятися... Зараз же, констатує він, ініціатором припинення транзиту виступила Україна , і вона поставила крапку у цьому питанні, але інша справа – що буде далі.

«Чи знищуватиме росія ГТС? Вона тепер може вже бомбити її, бо з першого дня (ред. – повномасштабної війни) не бомбила газотранспортну систему. Чи вона зберігатиме її в надії, щоб на мирних переговорах (колись вони ж будуть) домовитися про поновлення транзиту?», - розмірковує Вадим Карасьов.

Якщо дивитися глобально, розповідає він, то тепер Туреччина перебирає на себе функцію енергетичного хаба, по Турецькому потоку вона качає туркменський, азербайджанський газ і частину російського. Залишається питання, констатує експерт, Словаччини та Придністров'я, у останнього взагалі ситуація вийшла з-під контролю.

«Обіцяють, що приватні споживачі не відчують підвищення тарифів на газ, але підприємства, бізнес, інфраструктура? Отже, збільшаться витрати виробництва, ціни збільшаться, буде тарифна інфляція. Тарифна інфляція завжди в Україні була великою через підвищення витрат виробництва та енергетичну складову. Ну, головне тут – геополітика», - підсумовує Вадим Карасьов.

Популярні новини зараз
ТЦК не зможе надурити: кого не стосується примусова мобілізація ПриватБанк спростить життя пенсіонерів: тепер процес буде значно швидшим Верховна Рада пропонує звільнити українців від оплати комунальних та житлових послуг До 5000 гривень зарахують на картку: українці можуть отримати гроші на комуналку
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Мусієнко заявив, що припинення транзиту російського газу вдарить по можливостях кремля фінансувати війну.

Також Знай.ua писав про те, що Дубина розповів, як ЗСУ перемогти рф на полі бою.