Про це він розповів у своєму блозі.

«Європа може дати гарантії безпеки для України, оскільки у статуті Європейського Союзу, не НАТО, є стаття 42 пункту 7, який передбачає колективну допомогу у разі агресії проти члена Європейського Союзу. Україна каже «ні», Зеленський каже «ні», лише прямі гарантії безпеки США», – розповідає Руслан Бортник.

За його словами, США не хочуть давати прямих гарантій від себе, але Зеленський натякає на гарантії за прикладом Ізраїлю. Як пояснює експерт, у цьому разі йдеться не про якийсь один великий договір, а про партнерство із США щодо забезпечення безпеки на різних рівнях, починаючи від обіцянок і закінчуючи постачанням військової допомоги, захистом неба тощо.

Але Україні, зазначає він, така модель, хоч і можлива, але підійде навряд чи. По-перше, пояснює експерт, Україна не має такої впливової діаспори в американській політиці, як Ізраїль, по-друге, у серці ізраїльської моделі безпеки – невизнаний ядерний статус.

«Я думаю, що половинку ізраїльського статусу Україна може отримати у вигляді обіцянок, посилення допомоги, продовження модернізації Збройних сил, постачання озброєнь, боєприпасів, технологій, решти, навіть підписання якогось договору між Україною та США в цій частині. Але друга половинка, що стосується створення безпольотних зон над територією України, оборони ракетними системами США і тим паче надання ядерного статусу або сприяння набуттю Україною ядерного статусу, буде навряд чи реальною», - підсумовує Руслан Бортник.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів залишать без копійки вже з січня: в ПФУ назвали важливі умови Ціни на картоплю в Україні різко впали: чому вона дешевша, ніж минулого тижня Українці забудуть про дешевий інтернет: озвучено нові тарифи Одним 300 грн, іншим – майже 600 грн: кому з пенсіонерів додадуть грошей цієї зими
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Шейтельман заявив, що 2024 року росія так і не вийшла з позиційного глухого кута.

Також Знай.ua писав про те, що Старіков розповів, чи справді переговори після закінчення війни можуть завершитися до 9 травня.