Україна та Японія – давні друзі та партнери у сфері захисту довкілля. В історії наших держав є схожі екологічні випробування, як-от боротьба з наслідками ядерних катастроф і проблематика управління відходами руйнації. Ми маємо багату історію спільних проєктів, які вже приносять результати і в часи війни набувають ще більшої актуальності.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа цьому наголосила під час зустрічі з послом Японії в Україні Масаші Накаґоме.
Розповіла пану послу про спільні напрацювання японських та українських фахівців у напрямах енергоефективності, боротьби зі зміною клімату, управління відходами, а також про нашу роботу в межах Механізму спільного кредитування за підтримки @JICA. Особливе значення сьогодні мають сфери, пов’язані з подоланням наслідків бойових дій, зокрема впровадження нових технологій та залучення японських інвестицій у “зелену” відбудову України.
Також обговорили перспективи розвитку Чорнобильської зони. Масаші Накаґоме поділився спогадами про свій візит до Чорнобильської АЕС і погодився, що зона відчуження має величезний потенціал для наукових досліджень та реалізації “зелених” проєктів. Наше партнерство у цьому напрямі має всі шанси отримати світове визнання.
Порушили питання залучення інвестицій у сферу надрокористування. Україна активно працює над покращенням умов для інвестицій у цій галузі та оновленням геологічних даних. Досвід Японії може стати цінним для вдосконалення наших геологічних сервісів.
Продовжується діалог щодо участі Японії у реалізації пункту 8 Формули миру Володимир Зеленський про екологічну безпеку та розробку “зелених” принципів відбудови. У цьому контексті наші напрацювання є особливо важливими, адже під час повоєнного відновлення “зелені” принципи охоплять усі сфери життя.
Привітала Масаші Накаґоме з призначенням на посаду посла Японії в Україні та подякувала за підтримку. Пан посол висловив сподівання на подальше розширення співпраці між нашими країнами.