Навчання тривали впродовж п’яти днів і складалися з водолазної, вогневої, інженерної підготовок, руху на плавзасобах, а також підводної навігації.

Генерал-майор відповів на питання щодо роботи водолазного напрямку «Омега», планів, операцій, тренувань.

Пане генерале, розкажіть про історію водолазних груп в ЦСП «Омега», як вони розвивалися і на якому етапі зараз перебуває їхнє становлення?

– Водолазна група діє з самого початку створення «Омеги», з 2003 року. З 2015 року, окрім групи в першому окремому загоні, була створена також водолазна група у третьому окремому загоні, оскільки цей загін знаходиться в Одесі і має безпосередній доступ до роботи на морі. Ми постійно вивчаємо можливості розширення водолазних груп, їхньої оптимізації, розвитку, перспектив, виходячи від актуальних потреб, які диктує війна та поточна ситуація в країні.

Популярні новини зараз
ТЦК не чіпатиме до кінця воєнного стану: кого не торкнеться мобілізація Додатково 114 гривень: пенсіонерів розсмішили "щедрим" підвищенням Складати НМТ не дозволять навіть відмінникам: який документ потрібно мати обов'язково Дві платіжки, два рахунки: як українці неправильно платять "Нафтогазу" та втрачають гроші
Показати ще

Які ключові виклики стоять перед водолазами-спецпризначенцями ЦСП «Омега»?

– Щонайменше четверта частина лінії розмежування з російськими окупантами пролягає вздовж українських водойм. Тому бойові завдання на морі та річках мають надважливе значення для витіснення російських військ та захисту України. Такі завдання спроможні реалізовувати лише спеціалісти, навчені воювати на воді. А це, зокрема, водолази-спецпризначенці. Вони розуміють всю відповідальність і важливість своєї роботи, виклики, які перед ними стоять, і вносять чіткий вклад у майбутню перемогу.

Які основні завдання виконують водолазні групи ЦСП «Омега»?

– Водолази ЦСП «Омега» розміновують береги й прибережні зони, виконують диверсійні завдання, подавлюють вогневі точки ворога, виконують рятувальні роботи, обстежують водойми. Вони працюють по всій лінії розмежування, зокрема, виконували бойові завдання біля Енергодару і під Сєвєродонецьком.

Яке значення мають водолазні групи для ЦСП «Омега»?

– Вони розширюють можливості ЦСП «Омега» у веденні бойових дій, оскільки завдяки цим спецпризначенцям ми завжди готові працювати на воді. За необхідності вони можуть стати, а іноді – уже були визначальним фактором у плануванні й реалізації відповідних операцій.

Важливо зазначити, що наші водолази – це ті ж штурмовики, і вони володіють усіма відповідними штурмовими навичками, проте також мають додаткові вміння, щоб виконувати бойові завдання на воді й під водою. До того ж, вони працюють у надскладних умовах війни. Це, з одного боку, значно збільшує відповідальність за кожну здійснену дію, а з іншого – викликає виняткову повагу до їхньої роботи.

Які ваші враження від тренувань, проведених водолазами-спецпризначенцями.

– Наші інструктори готують водолазів в максимально наближених до бойових умовах, працюють з глибоким розумінням потенційних викликів, ризиків і завдань. Мені імпонує, з яким рівнем відповідальності спецпризначенці підходять до тренувань. Вони розуміють, що тренування занурюють їх у реальні ситуації, з якими їм доведеться стикатися. Високо ціную їхній професіоналізм і вдячний їм за роботу.